Säät suosi meitä. Lämpöä riitti koko lomaviikon ajaksi. Paluupäivän aamu ei enää näyttänyt niin mukavalta. Lomaamme edeltävällä viikolla oli ollut sateita ja vilpoisaa. Kyllä saa olla kiitollinen, että matkamme ajoittuu paremmalle jaksolle.
Ei ollut ensimmäinen matkamme kyseiseen kohteeseen, eikä viimeinen. Emme ehtineet olla kotona edes vuorokautta, kun jo buukkasimme uuden reissun samaan paikkaan. Sinne se sydän taas jäi :)
Ei ollut ensimmäinen matkamme kyseiseen kohteeseen, eikä viimeinen. Emme ehtineet olla kotona edes vuorokautta, kun jo buukkasimme uuden reissun samaan paikkaan. Sinne se sydän taas jäi :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei kertoisitko missä hotellissa ja mitä piditte siitä Lanzan matkaa suunnitteleva.
Muutamavuosi kulunut kun käyty.
Hotelimme oli Blue Star Sol Lanzarote. Aivan mahtava paikka. Kaikki toimi. Huone oli juuri sitä mitä halusimme eli minkä varasimme. Siisti.
Ruokaa oli jokaisella aterialla riittävästi ja taatusti jokaiselle jotakin maistuvaa.
Olemme olleet tuossa hotelissa aikasemminkin. Siksi se oli helppo valita uudestaan. Muutama muukin hotelli kokeiltu, mutta ei lyö vertoja tälle. Tosin taas täytyy muistaa sekin, että ne muut hotellit olleet eri sijainnilla, eri palveluilla, eri tähditys jne.
Lämpimästi suosittelen tuota hotellia.
Kuin myös ,2 lomaviikkoa meni aivan liian nopeasti.
Säät suosi meitäkin,ainoastaan 2 ensimmäistä ja 2 viimeistä päivää olivat ns.huonoja,
eli muina päivinä aurinko paistoi ja tuuli oli tosi heikkoa.
Ensimmäinen lomakokemus Lanzarotelta ja ihan kiva paikka,rantakatu tuli 2 viikon aikana todella
tutuksi.
Käytiin Playa Blancassa,Arrecifessä,sekä kahdella retkellä.
Vaikka tykättiinkiin paikasta,niin ei kyllä silti tullut tunnetta,että tänne ehdottomasti uudestaan,ehkä ennemminkin niin ,että kiva oli nähdä tämä saari,mutta seuraavaksi taas toisaalle.
Makunsa kullakin. Olen käynyt Lanzarotella sen eri kohteissa 6 kertaa, ja kerta kerran jälkeen olen rakastunut tuohon uskomattomien luonnonihmeiden ja mitä ihanimpien ihmisten saareen yhä vain enemmän. Neljällä muulla Kanarian saarella olen käynyt vuosien saatossa toistakymmentä kertaa yhteensä, mutta vaikka yksikään niistä ei ole ollut pettymys paria kohdettaan lukuunottamatta (Puerto Rico ja Ingles), on Lanzarote siltikin ollut se paikka minne mieluiten yhä uudelleen haluan palata. Makuasia.