Talomme -80 luvulla valmistuneessa kuten vastaavissa ovat muovi lattiamatot jo jonkin verran huonontuneet. Niille tarvis tehdä jotain. Uusiminen on liian kallista.
Olen ajatellut maalata ne ehkä itse. Onko kokemusta muovimaton maalaamisesta.
Sävyjä kyllä löytynee. Jollain telalla maalaaminen joutuisi.
Vanhan muovilattian maalaus
maalia pintaan
3
488
Vastaukset
- 2+13
Voiko muovimaton maalata? En ole koskaan kuullut. Kuullostaa hiukan epäilyttävältä, ja vähintäänkin mietityttää kuinka kestävä sellainen pinta on?
Oletko miettinyt vaihtoehdoksi edullista laminattiia? - mahdollisesti...
Eiköhän maalifirmat kiinnostu asiasta. Olisi varmasti useallakin aihetta korjata kulahtanutta mattoansa. Saas nähdä milloin kehittävät sopivan maalin.
Tulee ensiksi mieleen jokin betonilattiamaali. - Krunikka M3
Kirjoituksestasi päätellen olet juurikin niin sivistymätön idiootti, joka maalaa muovimattoja. Asutko vuokralla vai muuten vaan jossain ghetossa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673447- 152096
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2231490Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701241- 441211
- 371121
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381063Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 47994
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.39974