Kutsu vankilaan

Eli frendi kutsu mut käymään Riihimäen vankilassa. Soitti äskön ja puoliunessa annoin tietoni. Unohtui jätkältä kertoa, miten menen sinne, monelta yms. Tuleeko mulle joku kirje, että mut on kutsuttu sinne vai soittaako joku yms? Kaveri sanoi, että nähään kahden viikon päästä, ei muuta. can u help me? :D
7348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voe seetana poeka!

Nyt oot kovan paekan eessä.. Kaverisi nimittäin on hoitanut teille ns. perhetapaamisen (sut on rekisteröity gay-kumppaniksi järjestelmään)..

NYT PIDÄ HUOLI POEKA ETTÄ MOLEMPIEN TEIDÄN ODOTUKSET VASTAAVAT TOISIAAN. Jos et haua homoilla, ilmoita siitä heti frendilles..

Äänestä

Ei tule kirjettä, kaverisi pitäisi ilmoittaa päivä/aika, joilloin menet paikalle. Vankilalta voi soittaa vierailijoiden ajan, ja kysellä miten se homma toimii...

Tosiaan sitten nuo perhetapaamiset ovat sikäli hankalia, että pitää olla naimisissa, mutta homot eivät voi mennä naimisiin. Tämän epäkohdan takia vankilassa homo-vangit pakottaa hetero-vankeja seksiin vastalauseena avioliittolaille. Tästä epäkohdasta ei ole puhuttu mediassa, koska tämä on tabu.

Äänestä

tosiaan, en ole poika :D tosiaan, ei ole kyseessä perhetapaaminen, vaan ihan normaali vierailukäynti :)

Äänestä
  • Jaa että oikeen top-kundi oot.. Poekaahan paenetaan..

    Äänestä

Ehkä kannattais´kirjoittaa sille ja pyytää sitä soittaa sulle uudestaan...!

Äänestä

soita riihimäen vankilaan ja pyydä vartiopäällikölle. kerro että olet harkitsemassa vartijan uraa ja haluat haastatella parasta A-ryhmää edustavaa vartiopäällikköä. puhelun lopuksi kysyt sitten: ai niin muuten, olen tulossa tapaamaan frendiä, voitko katsoa tapaamisajan.

Äänestä

Googlaa Riihimäen vankila, niin siellä kerrotaan selkeästi vierailusysteemit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppppp kirjoitti:

Eli frendi kutsu mut käymään Riihimäen vankilassa. Soitti äskön ja puoliunessa annoin tietoni. Unohtui jätkältä kertoa, miten menen sinne, monelta yms. Tuleeko mulle joku kirje, että mut on kutsuttu sinne vai soittaako joku yms? Kaveri sanoi, että nähään kahden viikon päästä, ei muuta. can u help me? :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu