Olemme mieheni kanssa lähdössä kahdenkeskiselle lomalle (30v. pariskunta). Olemme miettineet Turkkia (käyty siellä lasten kanssa ennenkin), Bulgariaa (?), Espanjaa ja Kreikkaa. Ongelmana ei niinkään ole maa, viihtyisimme varmasti missä tahansa näissä mutta lähinnä hotelleiden taso on kysymysmerkki, sekä ihmisten ystävällisyys.
Haluaisinkin vinkkejä pariskunnilta, joiden kokemukset lomalta olisivat tällaiset:
- Erinomainen hotelli (väh. 4 tähteä) ja ystävällinen henkilökunta
- Hyvät allasalueet ja allasbaari
- Todella hyvä/erinomainen ravintola hotellin yhteydessä
- Iltaohjelmaa
- Hyvä sijainti ja ostosmahdollisuudet.
Nämä kokemukset koimme Turkissa (tosin lasten ehdoilla ja sattui todella ihana hotelli) mutta haluaisimme kokeilla jotain muutakin paikkaa. Kiitollisina ottaisimme vinkkejä vastaan :)
Kesäkuussa kahdestaan mutta minne?
Mukavuudenhaluiset
1
197
Vastaukset
- Madeiros
Suosittelisin Madeiraa, sen pääkaupunki Funchal tarjoaa tuota kaikkea.
Hotelleja on joka lähtöön aina vaatimattomasta huippupaikkoihin. Maisemat
ovat uskomattoman hienoja, silmänruokaa löytyy joka päivälle, ja ostosmahdollisuuksia on tarjolla enemmän kuin tarpeeksi.
Lisäksi Portugalin hinnat ovat aika edullisia Suomeen verrattuna.
Sää vaihtelee melko vähän, kesä-syyskuu on kuitenkin lämpimintä ja vähäsateisempaa aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2244312Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii702777Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua431657Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406- 571340
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251206