Mulla umpetuu F-Secure Internet Security 2003 sopimus 28.10 ja haluasin päivitää sen uuteen.
Jos ostan nytten 2004-version, niin saako siihen päivitykset vuoden ajan, vai loppuvatko päivitykset siihen kuin 2005 versio ilmestyy?
Onko jollain tietoa, koska 2005 tulee?
Ja puhun siis siitä f-securen tuotteesta, jossa on sekä palomuuri että virustorjunta.
Jos ostan nytten 2004-version, niin saako siihen päivitykset vuoden ajan, vai loppuvatko päivitykset siihen kuin 2005 versio ilmestyy?
Onko jollain tietoa, koska 2005 tulee?
Ja puhun siis siitä f-securen tuotteesta, jossa on sekä palomuuri että virustorjunta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä se vuosi alkaa siitä kun ohjelma on asennettu koneelle ja haetaan päivitykset ensinmäistä kertaa. Se, että tuon jälkeen julkaistaan uudempi versio ohjelmasta ei mitenkään vaikuta noihin päivitysmahdollisuuksiin.
Tässä sinulle kunnollinen F-secure joka päivittyy automaattisesti aina uusimpiin versioihin ja sisältää Palomuurin-ja Virustentorjunta ohjelmat, suosittelen tätä nimenomaan kotikäyttöön tehtyä elisan tietoturvapalvelun F-securea:
Mene tähän linkkiin niin saat Kunnollisen ja suomenkielisen Virustentorjunta-ja palomuuriohjelmiston, eikä tarvitse edes olla Elisan asiakas:
http://www.elisa.fi/index.cfm?t=1&o=125.00&did=2394
ja klikkaa siellä sivulla sinisellä kirjoitettua:
Elisan tietoturvapalvelun asennusohjelma-lausetta,ja avautuu uusi ikkuna klikkaa AVAA niin Elisan tietoturvaohjelmsto alkaa asentua koneellesi ja voit käyttää sitä 30pv ilmaiseksi!!
Kun olet asentanut Elisan tietoturvapalvelun ohjeen mukaisesti, niin soita sitten Elisalle ja sano jotta haluat käyttää jatkossakin koe ajaksi imuroimaasi Elisan Tietoturvaoohjelmaa Puh.0800 93866 soita kuukauden sisällä niin saat salasanan jonka kirjoitat sitten sinne Elisa tietoturvapalvelun sivulle, niin ohjelmaa toimii niin kauan kun maksat sen vajaa 5.86€/kk maksun ja eka kerralla 8.24€ kytkentämaksun joka on aika ajoin tarjouksena nolla €.
Tässä ohje sen vanhan F-securen poistoon jos poistossa tulee ongelmia:
http://support.f-secure.fi/fin/home/downloads/removeav.shtml
Oletko tietoinen että Microsoftilta on saatavilla
ilmainen tupla suojauspäivitys CD,sisältää puolen vuoden F-Secure 2004 ilmaisen täysversion.
Tämän tilaus löytyy nettisivuilta.
Tässä olisi ainakin vaihtoehto toistaiseksi.
"Mulla umpetuu F-Secure Internet Security 2003 sopimus 28.10"
No, jatka sopimusta.
Ei sopimusta tarvi tehdä kuin yhden kerran, mutta ilmeisesti olet tehnyt sen vain määräaikaiseksi.
Ei muuta kuin ilmoitat palvelutarjoajallesi että jatkat F-Securen sopimusta "Toistaiseksi", eli ei määräaikaisesti.