Forum Marinum on Turussa IX kaupunginosassa sijaitseva valtakunnallinen merenkulun ja merivoimien historian erikoismuseo ja toiminnallinen merikeskus.
Se sijaitsee Aurajoenvarrella Turun sataman tuntumassa sijaitsevissa vanhoissa Osuuskaupan ja valtion varastorakennuksissa. Museo syntyi vuonna 1977 perustetun Turun merenkulkumuseon ja vuonna 1936 perustetun Åbo Akademin Merihistoriallisen museon yhdistyessä, ja se avattiin vuonna 1999.
Forum Marinumin tiloissa toimii edelleen Åbo Akademin merihistorian laitos.
Kuvasin 23.03 Tämän Satsin :)
[url]http://s845.photobucket.com/user/Tommi_Kankaala/library/Merikeskus Forum Marinum?page=1[/url]
Merikeskus Forum Marinum
Shottaaja
1
150
Vastaukset
- Korjaajahemmo
Täällä Ei toimi URL
http://s845.photobucket.com/user/Tommi_Kankaala/library/Merikeskus Forum Marinum?page=1[
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1981552Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231288- 521052
- 72975
- 58883
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52883- 105865
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53850- 43838
- 82820