Sitä mietin että kannattaako ostaa lentoliput japaniin nyt vai jäädä odottelemaan josko ilmaantuisi tarjous/äkkilähtölentoja? Olen matkustamassa sinne heinäkuun puolessavälissä/lopussa.
Katson kauhuissani kun lippujen hinnat nousevat viikko toisensa jälkeen mutta sain vasta nyt tietää koska työharjoitteluni alkaa eli en aikaisemmin pystynyt varaamaan.
Halvimmat näyttäis olevan päälle 600e mutta matka-aika 30h kuulostaa tukalalta.
Onko stockkan hulluilta päiviltä ostetut lentoliput yleensä voimassa juuri kesä-elokuun aikaan? niissähän on aina joku aika minkä sisällä pitää käyttää.
Lennot
2
363
Vastaukset 2
- 6&6
Finskillä on just nyt Nagoya ja Osaka tarjouksessa (629e/649e), mutta matkustusaika päättyy 9.6.2013, eli ei taida sopia sinulle..? Tuota halvemmalla taitaa olla hankala saada, ainakaan kotimaiselta. Tokio taitaa vetää koneet täyteen muutenkin, joten sinne ei kovin usein tarjouksia ole.
- Aapeli087243947923
Mitään järkeä ole matkustaa 30 tuntia tuota väliä. Se on varmaankin se, mikä menee Turkin kautta. Mitäpä jos menisit suosiolla suorempaa reittiä ja ilman välilaskua.
Otat Finnairilta ne noin pari-kolme sataa euroa kalliimmat liput, joilla pääset noin 10 tunnin matkustamisella molempiin suuntiin mentäessä.
Voit suhteuttaa asiaa laskemalla kustannusta per kilometri :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197690Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!24632Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99614- 61609
- 42544
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515