Sitä mietin että kannattaako ostaa lentoliput japaniin nyt vai jäädä odottelemaan josko ilmaantuisi tarjous/äkkilähtölentoja? Olen matkustamassa sinne heinäkuun puolessavälissä/lopussa.
Katson kauhuissani kun lippujen hinnat nousevat viikko toisensa jälkeen mutta sain vasta nyt tietää koska työharjoitteluni alkaa eli en aikaisemmin pystynyt varaamaan.
Halvimmat näyttäis olevan päälle 600e mutta matka-aika 30h kuulostaa tukalalta.
Onko stockkan hulluilta päiviltä ostetut lentoliput yleensä voimassa juuri kesä-elokuun aikaan? niissähän on aina joku aika minkä sisällä pitää käyttää.
Lennot
2
362
Vastaukset
- 6&6
Finskillä on just nyt Nagoya ja Osaka tarjouksessa (629e/649e), mutta matkustusaika päättyy 9.6.2013, eli ei taida sopia sinulle..? Tuota halvemmalla taitaa olla hankala saada, ainakaan kotimaiselta. Tokio taitaa vetää koneet täyteen muutenkin, joten sinne ei kovin usein tarjouksia ole.
- Aapeli087243947923
Mitään järkeä ole matkustaa 30 tuntia tuota väliä. Se on varmaankin se, mikä menee Turkin kautta. Mitäpä jos menisit suosiolla suorempaa reittiä ja ilman välilaskua.
Otat Finnairilta ne noin pari-kolme sataa euroa kalliimmat liput, joilla pääset noin 10 tunnin matkustamisella molempiin suuntiin mentäessä.
Voit suhteuttaa asiaa laskemalla kustannusta per kilometri :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh832032Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361746- 1801306
- 236746
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol9690- 59647
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako210593- 49546
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492