Lennot

2222d

Sitä mietin että kannattaako ostaa lentoliput japaniin nyt vai jäädä odottelemaan josko ilmaantuisi tarjous/äkkilähtölentoja? Olen matkustamassa sinne heinäkuun puolessavälissä/lopussa.

Katson kauhuissani kun lippujen hinnat nousevat viikko toisensa jälkeen mutta sain vasta nyt tietää koska työharjoitteluni alkaa eli en aikaisemmin pystynyt varaamaan.

Halvimmat näyttäis olevan päälle 600e mutta matka-aika 30h kuulostaa tukalalta.

Onko stockkan hulluilta päiviltä ostetut lentoliput yleensä voimassa juuri kesä-elokuun aikaan? niissähän on aina joku aika minkä sisällä pitää käyttää.

2

363

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6&6

      Finskillä on just nyt Nagoya ja Osaka tarjouksessa (629e/649e), mutta matkustusaika päättyy 9.6.2013, eli ei taida sopia sinulle..? Tuota halvemmalla taitaa olla hankala saada, ainakaan kotimaiselta. Tokio taitaa vetää koneet täyteen muutenkin, joten sinne ei kovin usein tarjouksia ole.

    • Aapeli087243947923

      Mitään järkeä ole matkustaa 30 tuntia tuota väliä. Se on varmaankin se, mikä menee Turkin kautta. Mitäpä jos menisit suosiolla suorempaa reittiä ja ilman välilaskua.

      Otat Finnairilta ne noin pari-kolme sataa euroa kalliimmat liput, joilla pääset noin 10 tunnin matkustamisella molempiin suuntiin mentäessä.

      Voit suhteuttaa asiaa laskemalla kustannusta per kilometri :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      91
      1272
    2. Mitkä on kaivattusi

      Nimen kolme ensimmäistä kirjainta Mar....
      Ikävä
      76
      1035
    3. Minkä ikäinen on kaivattusi

      ja sinä? Vai tiedätkö hänen ikää?
      Ikävä
      46
      737
    4. Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?

      Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste
      Maailman menoa
      153
      685
    5. Milloin olette

      Nähneet viimeksi kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      656
    6. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      83
      633
    7. Vähän hirvittää

      Että pystynkö täyttämään odotuksesi… jos oikeasti tutustutaan.
      Ikävä
      36
      630
    8. Me (n & m)

      Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T
      Ikävä
      14
      569
    9. Ihanimmat palstalaiset

      kautta aikojen äänestys!
      Sinkut
      78
      558
    10. No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä

      Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.
      Ikävä
      29
      554
    Aihe