Sitä mietin että kannattaako ostaa lentoliput japaniin nyt vai jäädä odottelemaan josko ilmaantuisi tarjous/äkkilähtölentoja? Olen matkustamassa sinne heinäkuun puolessavälissä/lopussa.
Katson kauhuissani kun lippujen hinnat nousevat viikko toisensa jälkeen mutta sain vasta nyt tietää koska työharjoitteluni alkaa eli en aikaisemmin pystynyt varaamaan.
Halvimmat näyttäis olevan päälle 600e mutta matka-aika 30h kuulostaa tukalalta.
Onko stockkan hulluilta päiviltä ostetut lentoliput yleensä voimassa juuri kesä-elokuun aikaan? niissähän on aina joku aika minkä sisällä pitää käyttää.
Lennot
2
194
Vastaukset
- 6&6
Finskillä on just nyt Nagoya ja Osaka tarjouksessa (629e/649e), mutta matkustusaika päättyy 9.6.2013, eli ei taida sopia sinulle..? Tuota halvemmalla taitaa olla hankala saada, ainakaan kotimaiselta. Tokio taitaa vetää koneet täyteen muutenkin, joten sinne ei kovin usein tarjouksia ole.
- Aapeli087243947923
Mitään järkeä ole matkustaa 30 tuntia tuota väliä. Se on varmaankin se, mikä menee Turkin kautta. Mitäpä jos menisit suosiolla suorempaa reittiä ja ilman välilaskua.
Otat Finnairilta ne noin pari-kolme sataa euroa kalliimmat liput, joilla pääset noin 10 tunnin matkustamisella molempiin suuntiin mentäessä.
Voit suhteuttaa asiaa laskemalla kustannusta per kilometri :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27110092K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2165799Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1695326PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *824959Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot113221Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe42608- 2122499
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122319Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3732125- 251991