Sitä mietin että kannattaako ostaa lentoliput japaniin nyt vai jäädä odottelemaan josko ilmaantuisi tarjous/äkkilähtölentoja? Olen matkustamassa sinne heinäkuun puolessavälissä/lopussa.
Katson kauhuissani kun lippujen hinnat nousevat viikko toisensa jälkeen mutta sain vasta nyt tietää koska työharjoitteluni alkaa eli en aikaisemmin pystynyt varaamaan.
Halvimmat näyttäis olevan päälle 600e mutta matka-aika 30h kuulostaa tukalalta.
Onko stockkan hulluilta päiviltä ostetut lentoliput yleensä voimassa juuri kesä-elokuun aikaan? niissähän on aina joku aika minkä sisällä pitää käyttää.
Lennot
2
364
Vastaukset 2
- 6&6
Finskillä on just nyt Nagoya ja Osaka tarjouksessa (629e/649e), mutta matkustusaika päättyy 9.6.2013, eli ei taida sopia sinulle..? Tuota halvemmalla taitaa olla hankala saada, ainakaan kotimaiselta. Tokio taitaa vetää koneet täyteen muutenkin, joten sinne ei kovin usein tarjouksia ole.
- Aapeli087243947923
Mitään järkeä ole matkustaa 30 tuntia tuota väliä. Se on varmaankin se, mikä menee Turkin kautta. Mitäpä jos menisit suosiolla suorempaa reittiä ja ilman välilaskua.
Otat Finnairilta ne noin pari-kolme sataa euroa kalliimmat liput, joilla pääset noin 10 tunnin matkustamisella molempiin suuntiin mentäessä.
Voit suhteuttaa asiaa laskemalla kustannusta per kilometri :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
- 113789
- 140725
- 37722
- 70637
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40619Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu162516- 28508
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58503Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47490Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 63465
- 69455
- 41432
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0432Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30424- 45423
- 35418
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74416Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59405