Molemmat hyötyvät yhtä paljon

Fifty-fifty

Lavatähti ja kirjamies julkaisusta molemmat hyötyvät. Turha tehdä marttyyriä Katrista ja lurjusta Rajalasta. Suomen kalkkikset eivät näe kuin yhden naislaulajan.

Juuri tuo ikäluokka ei pidä kirjasta...ilman, että olisivat edes lukeneet. Ihan fiksu teos, ottaen huomioon, että kirja kertoo ex- vaimosta.
Moniko on lukenut ?

23

487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • julkisuus / raha

      Tuossa on kyllä perää, kyllä molemmat osapuolet hyötyvät. Julkisuuden henkilöt haluavat olla "parrasvaloissa" mieluusti aina.

      • maine omilla ansioillaan

        Eiköhän tuolla Katri Helenalla ole niin paljon sekä rahaa että julkisuutta, kun on laulajan uraa tehnyt 50vuoden ajan ja vieläpä erittäin menestyksellisesti, ettei tuonkaltainen julkisuus ole hänen tavoitteenaan, ei todellakaan. Tämä toinen osapuoli on sitten asia erikseen...


    • kiukustunut

      Panu Rajala ei laula eikä ole levyttänyt. Tällä palstalla puhutaan edelleenkin vain Katri Helenan musiikista, ei hänen panohommistaan. Sopiiko näin?

    • Musiikista??

      Hetkinen. Tämän viestiketjun aloittajalle tiedoksi ettei tämä osio käsittele kirjailijoita eikä heidän teoksiaan. Niille varmasti löytyy ihan eri palsta. Kiitos.

    • totop

      onneksi on olemassa sananvapaus

    • vähän huvittavaa

      Onkohan Katri-fanit vaivautuneet edes kirjaa lukeman. Lokaa heitetään Rajalan päälle, vaikka kirja on ihan faktaa.
      Onko niin, ettei omasta idolista haluta kuulla totuuksia?

      • fiktiota3

        Faktaako? Oletko siis Katri-Helena?


    • Se on moro

      Ämmät, jotka Katri-Helenaa ja hänen menestymistään kadehtivat, kuolaavat Panulaa... kunnes joutuvat sen kirjan päähenkilöiksi.

      Asia ei tietysti minulle kuulu, mutta kun nyt tällaiselle sivulle vahingossa googlen kautta tulin, niin mielipiteeni sanon.

      • vanha pieru

        Hyi kauheeta, EIKai nyt kukaan sitä ällöttävää, kateellista ja katkeraa vanhaa äijää kuolaa.Älä naurata, meinaa tulla pissat housuun!


    • repikää siitä

      Katri Helena on suuri teeskentelijä.

      • lukija minäkin

        Niin on!


      • naukuja
        lukija minäkin kirjoitti:

        Niin on!

        VOI POLOISET IDIOOTIT (vai liekö vain yksi ja sama IDIOOTTI)


    • tot.on

      Minä en ole Katri Helenan aktiivi kuuntelija, mutta luettuani kirjan sympatiat ovat hänen puolellaan. Panu Rajala tekee itsestään marttyyrin, hän ikään kuin ajautuu johonkin, mihin ei itse voi vaikuttaa. Ei se niin mene; hän itse olisi voinut vaikuttaa siihen ettei olisi lähtenyt jatkamaan suhdetta, jos siltä heti alussa tuntui. Rajalaa vie yltymätön kiinostus naisia kohtaan, tod. näköisesti myös jatkossakin (en nykyisenä vaimona olisi kovin luottavainen). Oli KH pitkäpinnainen, kun sieti avointa flirttailua, jonka Rajala itsekin myönsi, vieraan naisen suutelemisia omassa kodissaan jne. On normaalia reagoida. Ymmärrettävää, ettei KH ollut aikaa ja voimavaroja uppoutua miehensä kirjallisuusjuttuihin, hänellä oli velvollisuus jo työnantajana hoitaa omat yritykseensä liittyvät asiat. KH pystyi kuitenkin kehumaan ja kannustamaan miestään, näkemään hänessä hyvän. Hän antoi avioliittoon kuuluvaa läheisyyttä miehelleen. Tsemppiä Katri Helenalle, Panu Rajala on liero. Hänen tyylinsä kirjoittaa toisesta oli kovin alentavaa ja itseään ylentävää. Eipä kirjallisilta taidoiltaan kovin hääppöinen.

      • sivistyneesti

        Hienosti kirjoitettu. Tuolla kirjoittajalla on todellakin aivot kohdallaan. Ei mitään turhanpäiväistä panettelua Panu Rajalaakaaan kohtaan, vaan ihan sivistyneesti asiat todettu. Olen samoilla linjoilla:-)


    • niinkö

      Ei ollut aikaa kun piti seurustella edesmenneen miehen kanssa

    • uhhuh77

      Kun katsoo Panu Rajalaa ja viimeistään kun kuulee mitä suustaan päästää, niin on helppo tajuta miten itseriittoinen ja omahyväinen hän on.

    • Hieno tietokirja:)

      Nyt se selvisi, että kirja ei ole mikään tyhjänpäiväinen kirja. Kirja on nimittäin tietokirja! Ja kirjakauppiaiden tietokirjojen myyntilistan ykkönen! Hyvä! Mutta en ihmettele ollenkaan. Kirja on luettu ja ei pahaa sanomista. Mietin, että tietokirja on oikea osasto, ei sitä voi laittaa proosaan, ei kaunokirjallisuuden puolelle.

      http://www.kirjakauppaliitto.fi/ratings

      • ostan,joo

        ja rahaa takoo tällä kirjallaan,hyvin menee kaupaksi


      • lukuelämys
        ostan,joo kirjoitti:

        ja rahaa takoo tällä kirjallaan,hyvin menee kaupaksi

        Eilisessä iltiksessä juttua, että kirja viedään käsistä. Eikä ihme. Oli positiivinen lukemiselämys monessa suhteessa. Monipuolinen, kuin olisi katsonu elokuvaa niin elävästi nousi mielikuvia esiin.


    • näin se on

      varma tieto on faktaa

    • tietoa kirjasta

      Tieto lisää tuskaa, niinhän sanotaan.

    • Vääryys

      kirja on loppunut ainakin täältä Keski-Suomen kirjakaupoista...yritin etsiä mutta kaikkialla tarjotaan ei oota...kirjaston kauttaa kymmenien edellä olevien jonotus...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3956
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1354
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1286
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1165
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1021
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      894
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      881
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    Aihe