Laiminlyötkö hammaspesuja? Aivosi ovat vaarassa - katso kuva - Uutisia suusta - Suu - Terveysklinikat - Tohtori.fi

tohtori.fi

Laiminlyötkö hammaspesuja? Aivosi ovat vaarassa - katso kuva - Uutisia suusta - Suu - Terveysklinikat - Tohtori.fi

7

134

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aasintuntija1

      "Katso kuva"? Joku raja sosiaalipornolehtien matkimiselle..

    • puolisokea ja hampaa

      Kun ei ole eläkeläisenä varaa hammashoitoon. Kiskonitse mätivätpois. Henki haisee, antaa haista. Ei ole varaa silmälaseinkaan. Katainen nasittikoon, kun on porvari. Kuolen, kun aika on. Mätänen, jos niin on Luoja halunnutt. Kaihi kai silmissä, kun en en näe. Risoilla puren, kun loppuu. Otan vastaan kiitelle, mitä annetaan. Mitään ei anneta, mutta kuolen kuuliaisena ja nöyränä. Niin on minut kasvatettu. Koko ikäni työtä tehnyt ja nyt pienellä eläkkeelä. En halua mitään. Leikkaan itse hiukset ja kiskon mätivät hampaat. En halua keneltäkään mitään. Nauttikaa te jälkeenjäävät. Vaikka porvarinpentu narsisti, kyvytön valehtwlija ja väärentäjä on päässsyt valtaan. On PIRU JA PAHOLA>INEN; SAIRAS PETTURI.

    • qwertyuiopåölkjhgfds

      Tästä tutkimuksestahan jo eilen (?) uutisoi muu media, ja kiinnitti huomiota siihen että monet hammaslääkärit eivät kiinnitä mitään huomiota siihen onko potilaalla parodontiitti. Tohtori.fi sentään tyytyy vaan syyllistämään potilaita.

    • haloo4

      Saat sossusta maksuapua hammashoitoon. Kunnalliselle puolelle pian hammashoitoon.

    • aivotonarska

      nohuhhuh,onnex ope sano ettei mul oo aivoja.

    • Luetaan ne rivit

      ""Katso kuva"? Joku raja sosiaalipornolehtien matkimiselle.. "

      Mitä jos lukisit vaikka sen tekstin, niin saattais valaista otsikkoa...

    • Hyvät hampaat

      Pitää tämä paikkansa, ientulehduksesta lähtee follikkeleja verenkiertoon ja ne jossain voivat jysähtää kiinni, jos on tiukat paikat. Voita pitäis syödä,kalanmaksaöljyä, rypsiöljyä ja pellava- ja hamppuöljyä sellaisenaan ja paistamiseen oliiviöljyä. Kunnon lihaa pitää ostaa sellaisenaan ja paistaa, se on terveellistä, kalat on kanssa terveellisiä, varsinkin graavina.
      Makkarat, margariinit, ja pullamössöt ja leipäkin ehkä pois.
      Kasviksia ja marjoja tilalle,ne on terveellisiä.

      Niin, ja hammaslankaa pitää käyttää, sillä saa hammasvälit puhtaaksi, ei pelkkä harjaus riitä. Ja sitten kunnalliseen hammashoitoon, -lääkäriin ja hammashoitajalle kerran vuoteen poistattamaan hammaskiven.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3398
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      77
      1660
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      81
      1171
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      153
      1114
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      961
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      52
      937
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      178
      895
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      892
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      856
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      785
    Aihe