Laiminlyötkö hammaspesuja? Aivosi ovat vaarassa - katso kuva - Uutisia suusta - Suu - Terveysklinikat - Tohtori.fi
Laiminlyötkö hammaspesuja? Aivosi ovat vaarassa - katso kuva - Uutisia suusta - Suu - Terveysklinikat - Tohtori.fi
7
139
Vastaukset
- aasintuntija1
"Katso kuva"? Joku raja sosiaalipornolehtien matkimiselle..
- puolisokea ja hampaa
Kun ei ole eläkeläisenä varaa hammashoitoon. Kiskonitse mätivätpois. Henki haisee, antaa haista. Ei ole varaa silmälaseinkaan. Katainen nasittikoon, kun on porvari. Kuolen, kun aika on. Mätänen, jos niin on Luoja halunnutt. Kaihi kai silmissä, kun en en näe. Risoilla puren, kun loppuu. Otan vastaan kiitelle, mitä annetaan. Mitään ei anneta, mutta kuolen kuuliaisena ja nöyränä. Niin on minut kasvatettu. Koko ikäni työtä tehnyt ja nyt pienellä eläkkeelä. En halua mitään. Leikkaan itse hiukset ja kiskon mätivät hampaat. En halua keneltäkään mitään. Nauttikaa te jälkeenjäävät. Vaikka porvarinpentu narsisti, kyvytön valehtwlija ja väärentäjä on päässsyt valtaan. On PIRU JA PAHOLA>INEN; SAIRAS PETTURI.
- qwertyuiopåölkjhgfds
Tästä tutkimuksestahan jo eilen (?) uutisoi muu media, ja kiinnitti huomiota siihen että monet hammaslääkärit eivät kiinnitä mitään huomiota siihen onko potilaalla parodontiitti. Tohtori.fi sentään tyytyy vaan syyllistämään potilaita.
- haloo4
Saat sossusta maksuapua hammashoitoon. Kunnalliselle puolelle pian hammashoitoon.
- aivotonarska
nohuhhuh,onnex ope sano ettei mul oo aivoja.
- Luetaan ne rivit
""Katso kuva"? Joku raja sosiaalipornolehtien matkimiselle.. "
Mitä jos lukisit vaikka sen tekstin, niin saattais valaista otsikkoa... - Hyvät hampaat
Pitää tämä paikkansa, ientulehduksesta lähtee follikkeleja verenkiertoon ja ne jossain voivat jysähtää kiinni, jos on tiukat paikat. Voita pitäis syödä,kalanmaksaöljyä, rypsiöljyä ja pellava- ja hamppuöljyä sellaisenaan ja paistamiseen oliiviöljyä. Kunnon lihaa pitää ostaa sellaisenaan ja paistaa, se on terveellistä, kalat on kanssa terveellisiä, varsinkin graavina.
Makkarat, margariinit, ja pullamössöt ja leipäkin ehkä pois.
Kasviksia ja marjoja tilalle,ne on terveellisiä.
Niin, ja hammaslankaa pitää käyttää, sillä saa hammasvälit puhtaaksi, ei pelkkä harjaus riitä. Ja sitten kunnalliseen hammashoitoon, -lääkäriin ja hammashoitajalle kerran vuoteen poistattamaan hammaskiven.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2139193
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k265948- 1024848
- 584823
- 843929
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.743463- 583437
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262916Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv522825- 432681