Nigeria

m731

Hei! Onko kellään kokemusta Nigeriasta maana? Kannattaako lähteä ja jos lähtee sinne, mitä pitäisi ottaa huomioon? Haluaisin tietää kaikesta mahdollisesta mitä teillä on kertoa. Kiitos jo etukäteen.

4

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • k. kehveli

      Kysele vaikka pallontallaajat.net keskustelupalstalta ja lonelyplanetin thorn tree foorumilta.
      En ole itse käynyt mutta ainakin takavuosina oli vaarallisen ja hankalan matkailumaan maineessa.

    • Ei ihan huvikseen

      Kannattaisi kysellä viisumia alkuun. Nigeria ei ole turisti maa vielä.
      Nigeria on väkirikas maa ja entinen pääkaupunki Lagos maailman suurimpia kaupunkeja väkiluvultaan (Afrikan toiseksi suurin).
      Mielenkiintoinen maa, mutta ei todellakaan mikään turistimaa ja eikä kokemmattomalle matkaajalle turvallinenkaan. Olin Nigeriassa muutaman vuoden töissä enkä lähtisi ilman kunnollisia tietoja ja valmisteluja sinne huvimatkalle.

    • vittu39

      kuka haluis mennä köyhäänl likaiseen maahan ?PERKELE!
      somalia on kyl hyvä ku siel on paljon sitä allahia tai sitä.

    • Anonyymi

      Nigeria on tunnetusti seksin osto maa naiset kilpaa kipittävät mustaa munaa. Joutuvat maksamaan paljon rahaa munasta. Mieti kannattaako. Ehei ehei. Ovelia huijareita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      314
      2861
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      55
      2640
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1430
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1390
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1275
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      148
      1234
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1090
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1020
    Aihe