Onko teillä ärsyttäviä tapoja?

Kysymyshän lukee otsikossa. Ärsyttävii tapoja itelläni on esim ett jauhan aina poskiani sillon ku keskitys johonkin. Esim leikkaan saksilla jotain tarkkaa niin huomaan jonkin ajan päästä, että pureskelen omia poskiani, en siis niin että sattuis, mutta pidemmän päälle posket tulee kipeiksi.

Lisäks juon teetä. Keitän siis vettä puol litraa, huljuttelen sihtiä täynnä lehden kappaleita siinä mukissa nelisen minuuttia, juon sen sitte ku se on viileempää ja tunnin päästä käyn vessassa. Ei varsinaisesti ärsyttävää, mutta typerää jos totta puhutaan. Eihän se edes maistu erityisen hyvältä.

Enkä sitten pysty kattomaan tv-sarjoja tai leffoja tekemättä jotain samalla. Pitää aina piirtää tai kutoa tai ees repiä paperia. Vaikuttaa lähinnä pakonomaiselta.

Teillä mitään ärsyttäviä tapoja?
22178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Joo o, mie pureskelen alahuulta, yleensä sisäpuolelta. Sit mie ihan huomaamatti jätän kuuntelematta ihmisiä vaikka oisin päättäny kuunnella. se on kauheeta

Äänestä
  • Täällä myös yksi alahuulen pureskelija!

    Äänestä

Kaikki numerot, esim. Äänen voimakkuus ym. Pitää olla viiden välein, sit kans välillä toi poskien pureminen.

Äänestä
  • joo mul on kans toi viiden välein... jotenki vaikee jättää just esim äänenvoimakkuutta parittomaan tms. numeroon...

    Äänestä

Joskus ku kuuntelen musaa nii alan naputtaa sormia sen kappaleen tahtii.. :D

Äänestä

puren kans alahuulta, haron aina hiuksia silleen sitä tukkaa siin edessä, puren kynsiä ihan huomaamatta, vaikka oon päättäny et kasvatan nätiti kynnet, niin sit on aina yksi kynsi joka on lyhyt ja ruma kun purasin sen ..

Äänestä

Täälä kans olis näitä tapoja... mä puren kynsiä, en vaan pääse siitä tavasta eroon :( , pureskelen alahuulta myös.. Sitte varmaan kaikkein vammasinta: aina kun pitäisi kuunnella, mun ajatukset lähtee harhailemaan johonkin ihan muualle. Eihän toi nyt vielä niin erikoista olisi, mutta kun sitten mä aina jossain vaiheessa havahdun itekseni ja suunnilleen huudan että "HÄ" ja kaikki vahtaa :DD tosi hienoa :D

Äänestä

Juon maidon AINA pohjanmaan kautta...:DJa se on aina maito,lisäksi vedän sen parissa sekunnissa.Mulla on pakkomielle piirtää ja saada karkkia xD (ei muute kuulunu tänne) :DDDD vai?Puren myös huulta,ja uneksin (y)

Äänestä

Tässä olisi eräs ärsyttävä tapa mistä en pääse eroon: Kun olen autossa, narskutan hampaita joka katulampun välissä. -.-

Äänestä
  • Mulla noita on ihan helvetisti! Puren kynsiä, poskia, alahuultani, kynää... Molemmilla jaloilla pitää "astua tasan" et jos oikee menee kiven päälle ni vasemman on kans tallattava kivi, jos oikee astuu varjoon ni vasemmanki pitää(tätä jalka juttuu teen onneks vaa jos on toooosi tylsää tai jotai)pakko saada aina tietää biisin esittä jä vaik ois huonoki biisi, soitan automaattisesti ilmakitaraa kaikesta musasta ja heilutan päätä jos on joku hevimpi biisi, mä kans narskutan hampaita tai lasken sekunteja katulamppujen välillä(en onneks aina), pakko aina laskee kaikki, puhun jotain aina englanniks omalle peilikuvalle sillee et niiku kuiskais tai sillee hiljaa, en pysty syömään jos radio ei oo päällä, ja kyl se on aina oikeestaa pääl ku mä oon koton :D \m/, laulan/hyräilen suihkussa ja hiihtohississä :P, puhun yksinäni ja vedän ilmakitara sooloja peilin edessä jos tulee vähänki hyvä biisi,... On niit viel lisää mut ei tuu mieleen...ONNITTELUT SILLE JOKA JAKSO LUKEE KOKONAA!!:D

    Äänestä

Tykkään raapia kassejani.

Äänestä
  • Keskittyneenä pidän kieltä ulkona, raavin kaikkea ihoon, (esim. Nyt tein saksilla mahaani JHT-tekstin) puhun kokoajan kissalle, kun kuuntelen musiikkia, (Cheekkiä) rupean ajattelemaan liikaa enkä keskity enää mihinkään muuhun. Teen liian usein ei mitään, vaikka olisi jotain tärkeääkin tekemättä. Enkä tiedä, mitä silloin teen, kun teen jotain, mutten oikeastaan mitään:O Liikun kai puolelta toiselle omassa huoneessani... Revin kynsiä ja kynsinauhoja, kynsilakkoja, finnejä, arpia...jne. Ei nyt tuu muuta mieleen, mutta niitä kyllä riittäisi:|

    Äänestä

  • LiigaLove kirjoitti:

    Keskittyneenä pidän kieltä ulkona, raavin kaikkea ihoon, (esim. Nyt tein saksilla mahaani JHT-tekstin) puhun kokoajan kissalle, kun kuuntelen musiikkia, (Cheekkiä) rupean ajattelemaan liikaa enkä keskity enää mihinkään muuhun. Teen liian usein ei mitään, vaikka olisi jotain tärkeääkin tekemättä. Enkä tiedä, mitä silloin teen, kun teen jotain, mutten oikeastaan mitään:O Liikun kai puolelta toiselle omassa huoneessani... Revin kynsiä ja kynsinauhoja, kynsilakkoja, finnejä, arpia...jne. Ei nyt tuu muuta mieleen, mutta niitä kyllä riittäisi:|

    mulla on pakkomielle laskea jokaisen vastaantulevan auton rekkarit yhteen, hiplaan nenääni kun luen, pureskelen huuliani, jos ei ole muuta tekemistä ja pyörittelen hiuksiani, kun kuuntelen opettajan puhetta

    Äänestä

  • tohjo kirjoitti:

    mulla on pakkomielle laskea jokaisen vastaantulevan auton rekkarit yhteen, hiplaan nenääni kun luen, pureskelen huuliani, jos ei ole muuta tekemistä ja pyörittelen hiuksiani, kun kuuntelen opettajan puhetta

    JA pyörin ympyrää puhuessani puhelimeen

    Äänestä

Kävelen kaiken ympäri oon nääs aika hermostunut aina

Äänestä

Aina kun kuulen jonkun korkeen äänen niin paskon housuihini kilon ihanasti tuoksahtavaa ripulimössöä. Uimahallissa kiusallista.

Äänestä
  • Mun täytyy kokoajan hieroa/rapsuttaa silmiä ja nenää. Ripsarit leviää pitkin naamoja ja näyttää oudolta kun täytyy joka toinen sekunti nenää >.

    Äänestä

saatan poikien seurassa alkaa höpöttää jotain ihan turhan päiväistä vain sen takia että haluan käynnistää keskustelun

Äänestä

Kaivan nenää... huulien pureskelu? en ole kuullutkaan.

Äänestä

Kun olen ajatuksissani, yleensä pidän käsiäni ristissä. Aivan huomaamattani alan puristaa ristittyjä kasiäni helvetisti, sitten havahdun ja totean että mitä vittua minä. Joku ulkopuolinen varmaan kattois, et tolla on oikeesti vakavaa asiaa jumalalle, ko noin kiihkeästi rukoilee.
Imen kynää ko tupakkaa, vaikka en ole polttanut piiitkään aikaan... Kaikki mun lyijärit on päästä pureskeltuja ton takia. Tapariippuvuus...
Joskus kävellessäni saatan hiljaa höpistä ittekseni.

Äänestä

on

Äänestä
  • kurkkaan lauteide alle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Watson1 kirjoitti:

Kysymyshän lukee otsikossa. Ärsyttävii tapoja itelläni on esim ett jauhan aina poskiani sillon ku keskitys johonkin. Esim leikkaan saksilla jotain tarkkaa niin huomaan jonkin ajan päästä, että pureskelen omia poskiani, en siis niin että sattuis, mutta pidemmän päälle posket tulee kipeiksi.

Lisäks juon teetä. Keitän siis vettä puol litraa, huljuttelen sihtiä täynnä lehden kappaleita siinä mukissa nelisen minuuttia, juon sen sitte ku se on viileempää ja tunnin päästä käyn vessassa. Ei varsinaisesti ärsyttävää, mutta typerää jos totta puhutaan. Eihän se edes maistu erityisen hyvältä.

Enkä sitten pysty kattomaan tv-sarjoja tai leffoja tekemättä jotain samalla. Pitää aina piirtää tai kutoa tai ees repiä paperia. Vaikuttaa lähinnä pakonomaiselta.

Teillä mitään ärsyttäviä tapoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu