Köpi Pystykorva

Elvis-ilves

3

313

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huijausta

      Kun koiran korviin koskee ihmisen tekemä meteli, se intoutuu ulisemaan ja huutamaan. Joku voi pitää sitä laulunakin. Rääkkäystä mikä rääkkäystä. Meidän koira rakastaa tamburinin helinää.

      • Ei huijausta

        Meillä pystäri laulaa ja oikeasti nauttii siitä. Monesti telkkaohjelmien alku- ja loppumusiikit saavat koiran tulemaan samaan huoneeseen laulamaan musiikin tahdissa. Näitä takuu suosikkeja on Frost, Midsommerin murhat, kuningaskuluttaja, polisii-tv, a-studio, ja moni muu.

        Vastaavasti jos katselen tai kuuntelen vaikka jotain rock-konserttia, niin koira kyllä pysyy visusti toisessa huoneessa. Eikä ulvo.

        Kyllä sen näkee koiran naamasta kärsiikö se vai nauttiiko laulamisesta. Ainakin tuo mielellään laulaa usein jopa maatessaan koivet kohti taivasta ja autuaan nautinnollinen ilme naamallaan.


    • BoomicSon

      Köpi kyllä ulvoo ihan hiljaisuudessa, ilman ihmisen aiheuttamaa meteliä. Samoin se ulvoo kovasti ystävänsä Sissin, pari vuotta nuoremman pystykorvaneitosen kanssa. Ja jotka tuntevat pystykorvia, tietänevät myös, että tuo haukku ei ole kovin vaikeaa houkutella niistä kuuluviin. Siihen vain mikrofonia eteen ja avot, laulava lintukoira on tallennettu muillekin kuultavaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      124
      1486
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      103
      1211
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1122
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      54
      1079
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      773
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      766
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      746
    8. 34
      738
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      635
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      629
    Aihe