Himanen tiesi rahoituksesta

Yleisradion mukaan Pekka Himanen tiesi saavansa ison tutkimusrahoituksen ennen rahoittajat olivat tehneet päätöksensä.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288552162863.html
867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainoastaan lapset tietävät etukäteen että karkkia on tulossa

Äänestä

MItähän pooka tutkii, Kathainen vishiin tietää, kun tälaisia makselee meiän yhteisistä varoista, sietääkin siinä nauttia henkilön tuloksista valkoisessa kiepautusliinassa ja vastailla niitänäitä,. kun kerran on varma tulo luvattu kylläkin huteralta pohjalta.

Äänestä
  • Sloganit varastettu tarroista...

    Tutkimuksessa sloganeita, ettei vaan ole tutkittu karvapehkon syvyyttä gigulilla ?

    Äänestä

  • Rahat takaisin kirjoitti:

    Sloganit varastettu tarroista...

    Tutkimuksessa sloganeita, ettei vaan ole tutkittu karvapehkon syvyyttä gigulilla ?

    Aivan aivan kelle taas arpa osuu, kaikki lastenkirjatkin kantsii laittaa tyrkylle, ei sitä koskaan tiiä koska arpa suosiipi.

    Äänestä

Mihtähän muuten me tästä kostutaan, eikös parempi olisi maksaa näistä ennusteista se 3000e kun tuo halavattu summa millä pelataan meiän kassat tyhjäksi.

Äänestä

Persuthan tässä turhan jauhannassa vain ääniä saapi, kokkareet muutenkin kansaa kääntää, verijen mukaan kokkareita ei pitäsi olla kuin se 3 %%%% loput kansasta näkee nälkää tyhmyyttän osa kansasta kokkareille vallan anttaa, näähän haravoi kaiken tuoton rikkaille, ovat oikein haravoijia yötä päivää vievät kai sinunkin tulosi isompaan jakokassaan.

Äänestä

Haku hemp,,sta antaa tääläkin foorumeilla aivan riitävästi kohteita, jottei viihti kuin täällä ilmaista kantaansa tyhmistä maksajista, jotka näinpalion turhaan työntävät rahnaa 3000e kirjasesta, kyllähän sitä tuollarahalla kaulaliina kaulassa maapaloa kiertää mitään oppimatta.

Äänestä

Nyt siellä kaveri jo sekoilee poliitisesta ajojahdista, eihän tässä mitään polittisuuta ole kun ei edes tiedä mistä pääministeri on tässä maksellut, kukahan näitä teinipookasen vihkosia viihtii kahtella ei varmasti masajakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopas kirjoitti:

Yleisradion mukaan Pekka Himanen tiesi saavansa ison tutkimusrahoituksen ennen rahoittajat olivat tehneet päätöksensä.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288552162863.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu