RANSKANLUPASTA!!

kyselisin et miten ranskanluppa sopii kerrostaloon?. onko helppo opettaa vessalaatikolle?. voiko esim. yöt olla häkissä. tällä hetkellä on kääpiöluppa joka on päivät vapaana ja yöt häkissä. käyttää vessalaatikkoa.. millaisia kokemuksia ranskanlupasta on? meillä on aikaisemmin ollut 2 hermeliiniä ja nyt toi kääpiöluppa joka jäi leskeksi. hieman on ollut harkinnassa uusi kani. Ranskanluppa kiinnostais kovasti.
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oma ranskanluppani on oikea citykani ja viihtyy loistavasti kerrostalossa. hänellä ei ole häkkiä- pelkkä vessalaatikko ja ruokailu-alue eteisessä. päivät hän viettää eteinen-keittiö-makuuhuone- akselilla (ei sähköjohtoja) ja väen ollessa kotona hän pääsee myös olohuoneeseen ja parvekkeelle. lasitetulla parvekkeella on kiva ulkoilla talvellakin. kanisi löytää itselleen lemppari oleskelu- ja nukkumalupaikat- häkki ei luultavammin semmoinen olisikaan :-) jättiluppa ei maailman energisin olento ole- mukavuudenhaluinen kylläkin. omani on hyvin kesy ja ihmisystävällinen, sylissä olo ei ole maailman kivoin juttu, mutta siihenkin olisin varmasti voinut hänet opettaa. sangen kiinnostunut asioista ja tekemisistä- haluaa aina mukaan puuhastelemaan. naaraiden olen kuullut olevan hieman agressiivisempia- omani on nuoriherra.

Äänestä
  • Anteeksi, mutta tämä kuulosti minusta todella ihanalta! Harvemmin kuulee, että kani saa olla vapaana 24/7 asunnossa. Olisitko kiinnostunut vaihtamaan kuulumisia? En omista jättiluppaa, normilupan kylläkin, mutta olisin kiinnostunut kuulemaan sinun kanisi päivärutiineista. Olen pitkään halunnut jättikania ja olisi ihanaa kuulla omistajan kokemuksia.

    Jos viitsit laittele mailia [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ranskisss kirjoitti:

kyselisin et miten ranskanluppa sopii kerrostaloon?. onko helppo opettaa vessalaatikolle?. voiko esim. yöt olla häkissä. tällä hetkellä on kääpiöluppa joka on päivät vapaana ja yöt häkissä. käyttää vessalaatikkoa.. millaisia kokemuksia ranskanlupasta on? meillä on aikaisemmin ollut 2 hermeliiniä ja nyt toi kääpiöluppa joka jäi leskeksi. hieman on ollut harkinnassa uusi kani. Ranskanluppa kiinnostais kovasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu