Otsikkoasetukset

Mitenkä saan asetettua vakioiksi fontin ja fonttikoon eri otsikkotasoille. Kouluni vaatii asiakirjoihin Times new Roman ja otsikkoon kooksi 14, mutta writer tarjoaa aina oletukseksi Arial 16.1. Sitten saan käsin muuttaa niitä maalaamalla.
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

avaa writer ja mene työkalut -> asetukset
klikkaa kohta libreoffice writer auki
-> siellä perusfontit kohdassa voit määritellä otsikoiden yms. fontit...

Äänestä

Kyllä oli...kiitos : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JKAS kirjoitti:

Mitenkä saan asetettua vakioiksi fontin ja fonttikoon eri otsikkotasoille. Kouluni vaatii asiakirjoihin Times new Roman ja otsikkoon kooksi 14, mutta writer tarjoaa aina oletukseksi Arial 16.1. Sitten saan käsin muuttaa niitä maalaamalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu