Kiinnostuin sivustostanne sattumalta sinne jouduttuani.Tunsin olevani kotona .Muutin pois Lappeenrannasta v.69.Nyt alkaa vanhat jutut kiinnostaa yhä enemmän.Tarinoita olisi vaikka kuinka paljon noilta tiimoilta.En vaan oikein tajua tota facebook systemiä, mutta haluaisin myös päästä kommentoimaan ja kertomaan asiota, jotka saattaisivat olla mielenkiintoisia monien mielestä.Siis apuja liittymiseen.
Entiset citynseisojat
9
3965
Vastaukset
- Jorkss
Noh, sinne liittyminenhän on helppoa kuin mikä. Jos haluat niin ei ole pakko antaa omaa nimeäsi eikä kuvaakaan ole pakko laittaa. Toki ne on suositeltavia.
Hankala tuohon on mitään neuvoa, senkun rekisteröidyt sinne ja facebook kyllä opastaa, sen jälkeen hakuun kirjoitat tuon citynseisojat ja liityt ryhmään ja alat kirjoitella :)
Toivottavasti edes vähän auttoi - bittinikkari
Pyydä joku nuori sukulainen kylään, alkaa homma toimia...
- myös leminpenkki
kyllä se on niin väärin kun sitä city porukkaa on paljon.ketkä haluais seurata vanhoja tuttuja naamoja illman facea .
- allie
Miekään en ole facebookissa, mutta pamahti just mieleen, että tämähän on heinäkuun viimeinen viikonloppu, eli mahtaakohan NYT olla cityseisonnat, vai olenko missannut tältä(kin) vuodelta??
- cityn seisoja
Tänään klo 1600 kokoontuminen citylle ja siitä satamaan.
- allie
hienoa, kiitos tiedosta!
- abu76
allie kirjoitti:
hienoa, kiitos tiedosta!
Miloin järjestetän etniset cityseisojat tapahtumaa? Ehkä ensi kesänä..
- hautuumaa
Citynseisojien faceryhmässä on aina vaan samat naamat jonninjoutavaa läppää heittämässä.
Siellä on 50-60 luvulla sitillä pyörineitä, elikkäs tosi vanhoja.
Voishan olla oma ryhmä 70 luvulla ja 80 luvlla siellä olleille!
Ei jaksa kinnostaa vanhat puumörskät yms. - kaakkuri5
Miul ainaki seiso aina siel citil.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532484Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖352264Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle261995Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt891810Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3081630- 1501456
Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle251391- 711246
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231058Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu111043