Kannattaako?

Kun tori.fi:ssä on niitä kulttiksia sun muita koiria kannattaako niitä ostaa?
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kasvattajat aina luotettavampia :)

Äänestä

^ Samaa mieltä. Kennelliittoon kuuluvat kasvattajat ovat aina luotettavampia, ja useilla on jo monen vuoden tai jopa monen kymmenen vuoden kasvatustyö takana.. Tietävät siis minkälaisilla yhdistelmillä jatkavat, jotta koirista saadaan terveitä ja rodunomaisia.
Toki jokunen "yksityisen" myymä koirakin voi olla terve ja hyvä luonteinen, mutta mistä siihen on takeet, jos koira ei ole kasvattajalta :)
Hyviä kultaistennoutajien( niin kuin muidenkin rotujen) kasvattajia on Suomessa monia ja ihan varmasti antavat mennä vierailulle, ja se jos joku kertoo luottamuksesta ja siitä, että kasvattajalla on puhtaat jauhot pussissa :)
Eikun mukavan tuntuista kasvattajaa etsimään ja vierailulle!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AnskuBansku03 kirjoitti:

Kun tori.fi:ssä on niitä kulttiksia sun muita koiria kannattaako niitä ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu