Auton vuokraus Intiasta

Olisimme vuokraamassa autoa Intiassa ja lähinnä sopivimmalta meidän käyttöömme tuntuisi olevan Toyota Innova tila-auto. Kokemuksia ja hintatietoja auton vuokraamisesta kyselisin.
Olemme yrittäneet katsella erilaisilta sivustoilta vuokrattavia autoja, mutta selkeitä hintatietoja näyttää olevn aika vaikeaa löytää.
7284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Enpä sano muuta kuin että vuokratkaa kuskin kanssa. Ei tarvitse stressata kahelissa liikenteessä ja taitaa olla halvempikin kuin itse ajaessa.

Äänestä
  • Kuljettaja kyllä löytyy, joten autoa ollaan vuokraamassa. Olen kyllä itsekin ajanut Intian liikenteessä jonkun verran, mutta en omalla taikka vuokratulla autolla.

    Äänestä

  • Ei se liikenne nyt niin kahelia ole, kun siihen hieman totuttelee. Liikenne sujuu ihmeen hyvin ja jonkinlaiset säännötkin on, äänimerkkiä pitää käyttää aika runsaasti. Edellä ajava väistää ja pitää muistaa, ettei jätä itseään bussien vasemmalle puolelle.

    Äänestä

  • Ei niin kahelia kirjoitti:

    Ei se liikenne nyt niin kahelia ole, kun siihen hieman totuttelee. Liikenne sujuu ihmeen hyvin ja jonkinlaiset säännötkin on, äänimerkkiä pitää käyttää aika runsaasti. Edellä ajava väistää ja pitää muistaa, ettei jätä itseään bussien vasemmalle puolelle.

    Ihmeen hyvin se liikenne sujuu, se vaan "soljuu" kuin laittaisit lastun virtaavaan veteen muiden uiskentelevien kanssa virtaamaan. Moottoripyörällä olen ajanut Intiassa monena talvena. https://www.youtube.com/watch?v=iEIk3RpV6RA

    Äänestä

  • Tarkoitus on lentää Mumbaihin ja jatkaa sieltä autolla kohteeseemme. Toinen vaihtoehto on, että lentäisimme Delhiin ja sieltä sitten sisäisellä lennolla Puneen ja vuokraisimme auton sieltä jatkaen kohteeseemme. Eli Maharashtran alueilla olisi tarkoitus liikkua, tosin laaja alue on sekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toyota Innova kirjoitti:

Olisimme vuokraamassa autoa Intiassa ja lähinnä sopivimmalta meidän käyttöömme tuntuisi olevan Toyota Innova tila-auto. Kokemuksia ja hintatietoja auton vuokraamisesta kyselisin.
Olemme yrittäneet katsella erilaisilta sivustoilta vuokrattavia autoja, mutta selkeitä hintatietoja näyttää olevn aika vaikeaa löytää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu