Onko teillä päin aktiivisia natseja?
Eipä ole natseja, mutta huomionkipeitä pellejä löytyy.
Otetaan muutama kalja ja keksitään jotain millä päästään uutisiin.
Natsilippu hulmusi tangossa Pohjanmaalla
2
254
Vastaukset
- svensk
Hitler on hurreille salonkikelpoinen juttu...
- Rådhustomtegubben
Joku oli laittanu tonne keskusteluun Kuningas Jaakon käännöstä Habakukin
profetiasta, onko ne tosiaan niitä kaldealaisia, sieltäkö ovat lähtöisin kaikki?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/11147909/ihmeet-ovat-vakeva-eksytys-!
http://www.ooa.fi/Ajankohtaista/ TARKOITATKO TÄTÄ "OUT OF AFRICA.n"
Michael Howardia. Pätevä voimakas julistaja, kävin kerran Hankasalmella kuulemassa, ja luin jokun kirjankin, Esirukouksesta.
http://www.ooa.fi/Uutiskirjeet/Michael-Howard-kirjoittaa-uutiskirjeessa-2015-10.html
#""...Kristityt ovat maailman valkeus, ja kaikki se, mitä teemme, tuo valkeutta ja elämää, koska meidät on siirretty pois pimeydestä Hänen ihmeelliseen valkeuteensa.
Ps.119:105 Sanasi on jalkaini lamppu ja valkeus minun tielläni.
Pakolaiset tuovat Eurooppaan ja USA:han pelkkää pimeyttä, hämmennystä ja kaaosta. Kaiken sen takana on suunnitelma, eikä se ole paremman elämän saaminen vaan sen tuhoaminen, mitä vuosisatoja kestänyt juutalaiskristillinen kulttuuri on rakentanut...
...Totuus juuri tekee ihmiset vapaiksi, mutta me uskomme valheen. Jopa seurakunta uskoo valheen, koska me olemme joutuneet humanismin ihmiskeskeisyyden uhreiksi.
Kysy Herralta, mitä oikein on tapahtumassa. Luonnollisessa maailmassa tapahtuva länsimaiden valloitus on maailman eliitin suunnitelma hämmennyksen, epäjärjestyksen ja kaaoksen luomiseksi.
Eliitin tavoitteena on saada ihmiset taistelemaan keskenään ja vihaamaan ja vastustamaan toisiaan, niin että Obama voi kutsua merijalkaväen hätiin ja julistaa poikkeustilalait ja eurooppalaiset voivat hoidella pois tieltä kaikki ne, jotka vastustavat heidän antikristillistä järjestelmäänsä.
Mikä on tämän valloituksen syy? Yksinkertaisesti Jumala. Raamattua on todistettava Raamatulla. Länsimaat ovat avanneet linnoituksen portit, ja puuhevonen on jo sisällä.
Meidät on todella eksytetty, kun tietämätön paavi voi julistaa Koraanin ja Raamatun olevan samanarvoisia, kutsua Allahia Jumalaksi ja Jumalaa Allahiksi (miten häpeällistä) ja puhua yhdestä maailmasta ja uudesta utopiasta.
Katselin kauhuissani, kun USA:n kongressi ja senaatti osoittivat seisten suosiotaan miehelle, joka eksytti ja vietteli julkisesti koko kansakunnan johtajat. Myös Ison-Britannian parlamentti vieteltiin ja eksytettiin juuri tuolla uutiskuvalla. Kysyn sinulta: onko nykyinen humanismi eksyttänyt ja vietellyt myös sinut?
Salli minun antaa sinulle Herran Sana Hab. 1:6–7, 9–11
”Sillä katso, minä nostan kaldealaiset (tulijat ovat nimenomaan kaldealaisia), tuiman ja rajun kansan, joka kulkee maata lavealti ja ottaa omaksensa asuinsijat, jotka eivät ole sen.
Se on hirmuinen ja peljättävä, siitä itsestään tulee sen oikeus ja sen arvokkuus. –
– Se tulee väkivallan tekoon, heidän kasvojensa suunta on suoraan eteenpäin
kuin itätuulella; he kokoavat vankeja kuin hiekkaa.
Ja he pilkkaavat kuninkaita ja nauravat ruhtinaille. He nauravat kaikille varustuksille, kasaavat kokoon hiekkaa, ja valloittavat ne.
Sitten hänen mielensä muuttuu ja hän kulkee ohitse ja syytää loukkauksia, tuo, jonka voima tulee hänen omalta jumalaltaan.” (Hab. 1:6–7, 9–11, Kuningas Jaakon raamatunkäännös.)
Koska länsimaat ovat hyljänneet Jumalan, myös Jumala on jättänyt meidät täysin vihollisen armoille.
Kristityt eivät ole suurimmaksi osaksi olleet niitä ihmisiä, joita meidän tulisi olla, vaan he ovat rakastaneet mammonan jumalaa, enemmän kuin pyhää, vanhurskasta ja majesteettista Jumalaamme ja Herramme Jeesuksen Isää.
Nyt maksamme hintaa.""
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 132194
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831609Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731435Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2571432Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2321326Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121110Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041069Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341050- 92993
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65983