Jooo, kerron nyt melkee kaiken itsestäni.Koska yleensä osa tytöistä kertoo itestä vaan hyvät puolet ja myöhemmin paljastuu ...
Oon 14.v naisenalku Oulusta.Käyn 8 luokkaa ja keskiarvo 7.6 suunilleen , parannan! Peruskoulun jälkeen haen lukioon /lääkikseen sen jälkeen tai lähihoitajaksi suoraan.Mulla on mahtava perhe,johon kuuluu isä,äiti, kaks veljeä(aikuisia) ja yks 3.v pikkusisko! :-) Asumme omakotitalossa.
* Harrastukset : eei mitään seurassa, ite treenailen kotosalla esim vedän leukoja (3!!) :D, katon frendejä ja luen blogeja :)!
ulkonäkö : Olen normaalipainoinen , silti vähän kurvikas, joten on mulla jaloissaki vähä massaa, en ole kuitenkaan kovin ylpeä kehostani, mutta lupasin kertoo tarkasti nii 75C rinnat on.Olen 160 cm pitkä ja omistan ruskeat hiukset jossa on vähä vaaleemmat latvat,koska liukuvärjäys :)! , mun kasvot on peruskunnosas, aika hyvässsä kuitenkin , puhistelen niitä päivittäin ja meikkiä käytän melko vähän (ripsari meikkivoide), vihreät silmät. Vaatetus normaalia, farkut ja paita/tunika ,legginsit ja tennarit jalkaan ja menoks! :D
* musiikki: Laidasta laitaan : lana del rey,pink, rihanna,passenger ja kyllä kuuntelen joskus iha heviäkin :D
Luonne: oon nauravainen, hölmö, iloinen, ystävällinen (esim ostelen muille enemmän ku itelle) ja oon kaikkien kaveri :)! lapsirakas
Oon 14.v naisenalku Oulusta.Käyn 8 luokkaa ja keskiarvo 7.6 suunilleen , parannan! Peruskoulun jälkeen haen lukioon /lääkikseen sen jälkeen tai lähihoitajaksi suoraan.Mulla on mahtava perhe,johon kuuluu isä,äiti, kaks veljeä(aikuisia) ja yks 3.v pikkusisko! :-) Asumme omakotitalossa.
* Harrastukset : eei mitään seurassa, ite treenailen kotosalla esim vedän leukoja (3!!) :D, katon frendejä ja luen blogeja :)!
ulkonäkö : Olen normaalipainoinen , silti vähän kurvikas, joten on mulla jaloissaki vähä massaa, en ole kuitenkaan kovin ylpeä kehostani, mutta lupasin kertoo tarkasti nii 75C rinnat on.Olen 160 cm pitkä ja omistan ruskeat hiukset jossa on vähä vaaleemmat latvat,koska liukuvärjäys :)! , mun kasvot on peruskunnosas, aika hyvässsä kuitenkin , puhistelen niitä päivittäin ja meikkiä käytän melko vähän (ripsari meikkivoide), vihreät silmät. Vaatetus normaalia, farkut ja paita/tunika ,legginsit ja tennarit jalkaan ja menoks! :D
* musiikki: Laidasta laitaan : lana del rey,pink, rihanna,passenger ja kyllä kuuntelen joskus iha heviäkin :D
Luonne: oon nauravainen, hölmö, iloinen, ystävällinen (esim ostelen muille enemmän ku itelle) ja oon kaikkien kaveri :)! lapsirakas
Vastaukset 41
Vanhimmat
Kelpo pimu oot
really?! luulin et kaikki pitää mua iha friikkinä :DDDd
Etsä mihinkää lääkiksee pääse jos noi huono
Voi sitä lukiossa parantua ;) ja muutenki nuo on toiveita! kiittti :3
jaa
miks vitussa joka toinen tyttö haluaa lähihoitajaks
haha XD , sinne on aika perus helppo päästä ja sitte sieltä pääsee moneen eri työhön :D esim opettajaksi, sairaalaan , päiväkotiin ja pääsee puhuu päihteistä nuorille yms... se on monipuolinen (:
Emmie ainakkaa minnekkää lähihoitajaks halua :D Vartijakouluun.. --->
hahha:D senku meet ;)
Juujuu sen haluisin nähä kun amiksesta joku muka ikinä pääsee opettajaks. Jopa lastentarhanopettajilta edellytetään 6 vuoden yliopistokoulutusta kasvatustieteissä niin että lähihoitaja nii vissiin hohhoijaa.
vaikea uskoa, että olet 14 ja C kupin rinnat. En kiistä, mutta hassua. Ja onko se sinusta ystävällisyyttä, että ostelet muille tavaroita(?). Joo o näitä vaan jäin pohtimaan viestis jälkee.
mulla on oikeesti tollaset :) ei ne ees oo isot, on isompiiki nähty :p
Joo totta puhut :D muotoilin väärin sen lauseen , eli ideana oli se että laitan kaverit etusijalle ;p
pus
Pojat ei vaan tajua rintaliivien kokoja... Ei kyllä monet tytötkään!
T. C-kupin rinnat ja silti _pienet_
Kyllä mullaki on C kupin rinnat ja oon 13. Itseasiassa ollut jo yli vuoden tollaset. Noh kylläkin oon ollu 177cm pitkä jo viimeset kaks vuotta
Helpompi olisist ainakin kuin nykyinen tyttöystäväni..
aijjaa :o
on se ostelu ystävällidtä ja jakaa omasta en luule et oot kummiskaa sellane et yrität ostaa kavereit mut oot hyvä luonteeltas ja varmast nättiki eli kyl uskon et poikii kiinnostaa
aa no kiva (-: teen täs joskus sen kikin , nii ehkä voit kattoo mun kuvan sieltä :p
okei:)
[email protected]
tonki kautta voin jutella ja lisätä kuvan
[email protected]
Pistin sulle s-postii :D
joo not my style muistutat mun exää ja sun "hyvät puoles" on just syyt miks erosin sen lisäks et sen justin fanitus meni ihan LIIAN YLI mut mä haluisin et mun tyttöystävä ois vahvastiomien mielipiteiden takana kuuntelee rockia ei käyt MISSÄÄN VITUN NIMESSÄ SANOJA TYTTIS POIJKKIS TAI MITÄN SINNE PÄINKÄÄ ei pistäviesteihi liikaa sydämmiä ja ei oo mikää huomiohuora ja tärkein ON USKOLLINEN
Voi vitun vittu mun exä oli tollane jolla meni fanitus bieberiin yli, viestit pelkkää sydäntä, valehteli mulle, oli huomiohuora. Vittu mikä lutka olikaan.
no jos kiinostaa nii laita yläpuolella olevaa osottee viestiä :p
voin laittaa kuvan jos laitatte sähköpostii viestiä
Katsokaa! http://m.youtube.com/watch?v=NqmTd2jd4X4 Onnee
"silti vähän kurvikas"
Läskit EIVÄT ole kurvikkaita. Vain läskejä. Pelkkä harhaanjohtava peitenimi tuo kurvikas.
entä jos hän ei olekkaan läski vaan se KURVIKAS perkele tai on enemmän tissii ku toisil vitttuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!
Ei jumalauta :D Oot ihan mun alter egoni :D T. Poika, ysiluokka, Pirkanmaa
Ton perusteella vaikutat aika mahtavalta :).
Hohoo taijan tuntee sut! Taisit olla viime vuonna meijän luokal:D
ööö.. en XD
Hmm... Eipä tuossa paljoa miinuksia näkynyt, en itse musiikista tai toisten musiikkimausta niinkään välitä. Kuuntelen kyl aina välillä. (Voltaire, jazz, rock/hevi/rock 'n roll, jne.)
Luonne: Kuulostaa ihan mukavalta, Usein tulee itekin kavereille jotai hommattua, eilen yhelle kaverille ostin yhteen pelin jutun, ja jos kavereiden kaa tulee jotai sipsei/limsaa ym. ostettuu jos menossa jommallekummalle, nii yleensä minun piikkiin menee. Ystävällinen, hauska, mitäs muuta sitä voisi mies pyytää? (Hauskuuttakin on tosin monenlaista...) No, itse ainakin haluaisin myös mahdollisuuden nauttia romantiikasta. Noista huonoista tavoista sitte, tosta ekasta en oo varma et ymmärsinkö, nii en kommentoi. Tuo kotona pysyminen ei taas minun mielestäni niin suuri miinus ole. Eihän siellä joka perjantaina tarvitsisikaan olla hillumassa.
Ja jos rakadtunut on niin mielelläänhä sitä toisesta kuuntelee asioita, ja päinvastoin, eikö?
Ulkonäön jätin viimeseks joten sitte siitä sitten:
Ihan hyvältähän tuo kuulosti (vielä ku tietäs että mikä helevetti on" liukuvärjäys"?)
Eipä noita meikkejä mun mielestä paljoo tartteekaan laittaa, mielestäni paras tapa naisen kaunistaa itseään on aika simppeli, hymyile.
Ja sitten vastaus kysymykseen ettei jää tulkinnan varaan: Kuulostat ihan mukavalta, mutta mistä sitä puhuu jos olet "-.-" jos puhuu yhteisestä kinnostuksen aiheesta?
kiva ku vastasit :D mutta siis tuo -.- ei tuu todellakaan aina jos puhutaa yhteisistä asioista, vaan se että oon tolle yhelle näyttelijälle ihan hulluna rakastunu ja sillee tiekkö jossai suhtees vaa menee mustasukkaseks :D ?
Siis oon tietenki kova puhumaan ja nauran paljon ja liukuvärjäys on niikuin tyvestä latvaan menevä väri joka muuttuu sillee jännästi :DDDd
vähän niinkuin tuolla http://3.bp.blogspot.com/-xn_R3Uqq6x4/TuZBaehuVcI/AAAAAAAADUM/Ko25f_zcBCw/s1600/IMG_3152.jpg
:)
Okei, no jotain tollasta aavistelin kun sanoit että latvoista vaaleemmat, nyttenpähä osaan vaikuttaa älyköltä/jotain sinne päin jos sanon että tuolla on liukuvärjätyt hiukset :D
Kumman siis kuuluisi tulla mustasukkaiseksi? Jos puhumme vaikka jostain tykkäämästäsi miesnäyttelijästä niin tuskinpa siinä on syytä tulla mustasukkaiseksi. Sitte taas jos kehun: Hyvä leffa ja sil sankarittarella oli nätit rinnat, ymmärrettävää, ja uskon että laskettaisiin normaaliksi.
Mukavaa jos sain ilahdutettua sinua noinkin pienellä vaivalla mitä tekstin kirjoittamiseen käytin.
sait hymyilee , kiittti :)
Nii siis must tulee vaan jos puhutaa oikeesti sellasesta aiheesta jonka mä tunnen "omistavani" siis se sana ei nyt liity näyttelijöihin ! :DD
Ku mulla on vaa sellane huono tapa että ku seuraan ite niin paljon julkkiksia ja ihannoin niitä ja sitte jos joku muu tulee sillee pätee siitä nii jossai mitois se ärsyttää, et varmaa vieläkää tajunnu :Dd
mut hihi hassuu :3 :)
Tajusinha minä, saattaapi olla että jollain tasolla tajusin jo sitä ennen mutta jäin vähän kiusoittelemaan.
Sinulla tuntuu olevan erittäin mukava luonne, päätellen nyt näistä vastauksista ainakin. Toivottavasti joskus löydät sen oikean joka osaa arvostaa sinua.
Kivasti sanottu :)
VIHREET SILMÄT XD vitun alien
jepmä (: sitte tääl maailmas on aika montaki alienta o_o