Niin tällästä vain,että meillä on englanninspringerspanieli,joka hyppi ulos mennessä ja haukkuu samalla,muuten kiltti.Se varastelee kenkiä milloin mistäkin.nin mitäpä minä voisin tehä sen kanssa?
Ongelma
omeropomero
2
125
Vastaukset
- Kouluttaja123
Hyvä ihminen kouluta koirasi, niin ei vie kenkiä. Ja jos joku tuntematon on pihalla voi haukkua. Yleensäkkkin se haukkuu onnesta kun pääsee ulos. Paitsi jos on sohvaperuna niin juuri toisinpäin.
Toivottavasti oli apua! - jvm73
Enkut ovat tiedetysti energisiä ulkona ja sohvaperunoita sisällä. Hypyt ja haukku ilmentävät vain koirasi iloa ja liikkumisen tarvetta. Enemmän liikettä siis ulkoillessa ja iloitse koirasi elämänilosta. Varastelu voi olla turhautumista ja huomion hakua? Anna aktivointileluja tai puruluita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433463- 362074
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101430
- 241397
- 141247
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221122