Haukkuminen/kiusaaminen baarissa

Normi hetero

Mitä kertoo mielestänne ihmisistä tuollainen lapsellinen käytös? Olin eilen baarissa ottamassa muutaman mutta illan osasi pilata pari varmaan iältään noin 40v äijää. Ensin toinen kyseli mielipidettä baari tarjoilijattaresta joka oli kyllä nätti namupala mutta sen jälkeen alkoi homottelu ja v.ittuilu. "Oot homo, lyön vetoa että olet homo, hyi helvetti mikä homo olet" jne jne ja tätä jatkui niin kauan kunnes päätin vaihtaa baaria.
Miten aikuiset ihmiset voi tuollaisilla luuloillaan tärvellä omankin illan tuntemattomia haukkuen eikö heillä ole muuta elämää?
Miksi mun pitäisi todistella joillekin urpoille heterouttani kun muutenkin on huono olo siitä kun naiseni jätti minut jokin aika sitten?
En mielestäni edes pukeutumistyylilläni tai muuten herätä mitään homomaisia piirteitä tai en ainakaan ikinä sellaista ole kuullut.
Ihan normi mies olen ja jopa suosittu naisten keskuudessa. Olis tehny mieli hakata äijät maanrakoon mutta näin vaan parhaimmakseni poistua toisaalle näiden urpojen tieltä.
Onko muilla tällaisia kokemuksia ja yleensäkin mielipiteitä mitä tuollainen lapsellinen käytös kertoo aikuisista ihmisistä?
En pitäisi käytöstä outona parikymppisten keskuudessa mutta näin aikuisena kyllä. Mitä pahaa minä olen tehnyt että en saa edes rauhassa ryypätä itseäni humalaan vaikka kehenkään en tekis mitään kontakstia koko illan aikana.

6

720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuorimies89.

      Minulta kysellään naisten toimesta, olenko homo? Varmaan olen liian hyvännäköinen ollakseni hetero. Tiedän pukeutuvani varsin tyylikkäästi, mutta ei minulla mitään homohuivia kaulassa ole.

    • lesbian with heels

      Okei, tää sun pointtis jäi silti epäselväksi? Mikä sun mielestä homon erottaa?
      Mitä pahaa on homoissa? Ei ne sterotypiat pidä paikkaansa, naisellisia lesboja ja ihan miehen näköisiä miehiä on.
      Yleinen käsitys on ihmiselle ihan muuta näköjään.
      Tuossa sulle homoja.
      http://www.redbubble.com/explore/gay men model shirtless?ref=explore_tag_refinement

      Vielä kerran, mitä sä pelkäät tai miks ärsyynnyit kun sua sanottiin homoksi?

      • nuorimies89.

        jos minulta kysyt, ainoa asia mikä ärsyttää on se, että pienessa kaupungissa kaltaisiani syrjitään. Naiset kyllä katselee hyvin pukeutuvaa miestä mut siihen se jää. Pitäis olla ruutuk
        uvioitu kauluspaita, niinkuin 95% miehistä täällä käyttää. Jos on hyvin istuvat vaatteet ja liikkuu yksin yökerhoissa, on homo. Näin täällä pienessa kaupungissa. Ei muuta.


    • Piikkikakku

      Ravintoloissa tapaa myös ihmisä, jotka ovat lähteneet ulos vain aiheuttaakseen mielipahaa tai saadakseen aikaan tappelun...
      Olet fiksu mies kun poistuit ravintolasta! Vaikkakin pahoilla mielin, mutta kuitenkin mielestäni voittajana.
      Useimmissa tapauksissa tuollainen provosointi olisi aiheuttanut jommalle kummalle osapuolelle verisen nenän!

    • asia tulevaisuudesta

      Hei täältä reilun vuoden päästä tulevaisuudesta! Eivät kaikki homotkaan ole hyvin pukeutuvia. ja miks pukeutuminen tekis automaattisesti ihmisestä homon tai heteron? Onko Aleksander Stubb homo, kun käyttää punaisia housuja? Entä joku miespuolinen näyttelijä, jos pukeutuu tyylikkäästi? Tai pörssimeklari tai pankin työntekijä? Eikä ruutupaita ihmisestä heteroa tee, jos paidan käyttäjä ei ole hetero tai vastaavasti kasmirvillapaita tee miehestä homoa, jos hän ei ole. Taisivat ne miehet olla sen verran humalassa, kun sanoivat sinua (ap) homoksi. Yleensä homoiksi toisia huutelevat jotkut nuoret koulupojat, jotka evät aina edes kunnolla tiedä mitä sillä tarkoittavat tai sitten sellaiset jotka tietää kyseisen henkilön olevan homoseksuaali eivätkä hyväksy sitä. Sellaisista huutelijoista ei kannata välittää, vaikka kyllä se voi suututtaa. Jos itse on sinut itsensä kanssa ja tietää kuka ja mikä on, niin muulla ei ole väliä, oli sitten homo tai hetero.

    • 131313131313131313131313

      Todennäköisesti ne oli niin kännissä. Musta puhutaan niin paljon paskaa että varmaan jotkut mua lesbokskin väittää mutta se ei mua haittaa jos joku mua lesboks väittää ainakaan sen väittäminen ei musta lesboa tee. Mulle ei o yleensä baarissa olla tultu sanoon mitään mutta festareilla kyllä ja se häiritsee koska mä meen festareille pitään hauskaa ja sitten joku tulee vittuileen ja kun niin on käyny niin monta kertaa niin nykyään kun joku tulee sanoon mulle jotain niin tulee semmonen olo että Mitä nyt taas?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe