Kuinka olla näyttämättä suomalaiselta = tyhjätaskulta

Catsy_666

Suomalaiset köyhät säästävät aina kahdessa asiassa: ruoassa ja vaatteissa.

Tämä on väärin, sillä suomalaisen köyhän erottaa silloin jo kaukaa. Tässä maassa ihmisoikeudet ovat vain niillä joilla on rahaa. Tässä maassa vain ne menestyvät jotka näyttävät hyvältä.

Ruoka: Köyhän ei pidä syödä paskaa, sillä silloin saattaa mennä terveys. Käy vaikka sairaalassa niin tiedät että jos sinulta menee terveys, niin olet käytännössä tuuliajolla ja sinulta saattaa mennä sekä rahat että henki. Ei missään Afrikasta pohjoiseen kohdella ihmisiä niin alentavasti kuin terveydenhuollossa.

Syö siis terveellisesti. Syö lihaa. Liha ei lihota. Köyhät makaroninsyöjät ovat lihavia, ei koskaan pihvien äärellä istujat. Syö myös runsasrasvaista lihaa, se on halvempaa kuin vähärasvainen eikä sekään lihota. Vehnätöhkä leivässä ja makaronissa, puhdistettu riisi ja peruna lihottavat - just ne ruoat mitä tavallinen, lihava rahvas syö. Ongi tarpeen mukaan kalaa, käy marjassa ja sienessä.

Osta ruoat Eestistä. Eestistä saa laaturuokaa paljon halvemmalla kuin täältä. Erityisesti jos ruokapakkauksessa on kyrillisiä kirjaimia, ruoka on kannatavaa. Sen sijaan jos ruoka on jo Suomesta tuttua se on yleensä kallista.

Ulkonäkö.
Kun nyt puhuin Eestistä, niin kaikki vaatteetkin kannattaa hankkia sieltä. Jos eestiläiset puhuvat sinulle omaa kieltään niin se on hyvä merkki, koska et näytä silloin porolta. Siellä on myös paikka jonka nimi on "Juuksuur" ja siellä saa laitettua hiukset kuntoon, sekä tarpeen vaatiessa kosmetologisia palveluita.

Vitamiinit.
On tärkeää, että syöt niitä tarpeeksi. Voit hyvin, olet pirteä kuin peipponen, se heijastuu ympärillesi. Luot positiivisen hengen eikä kukaan arvaa että sinä olet köyhä. C-vitamiinia kehotetaan ottamaan yksi gramman poretabletti päivässä. Ota kaksi.

Näillä eväillä voi sitten joutua työhönottohaistatteluun. Suomessa töitä saa, jos on:

1) hyvännäköinen
2) tuttava tai sukulainen
3) kuuluu oikeisiin piireihin, esim. Rautavaaralla se on Keskustapuolue.

Eli näistä toteutuu jo yksi. Työtä ei tietenkään tehdä rahan vuoksi, vaan että työssäoloaikana voisi tienata rahaa sossun utelematta.

Nyt kun olet syömällä ja vitamiineilla saanut itsesi terveeksi, ota lääkkeet syyniin. Useimmat lääkkeistä ovat tarpeettomia sillä oikea syöminen ja vitamiinit korvaavat ne. Luovu niistä! (lääkärin valvonnassa, tietty)

2

1173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jorma

      Ravinto-oppisi on kyllä ihan hanurista: ei makaroni lihota ketään, päinvastoin esim. urheilijat suosivat sitä, koska siinä on hitaita hiilihydraatteja=kylläinen olo pitkään!

      Ja Eestistä ostaminen on vielä tyhmempää: kaikki sonta myydään tyhmille turisteille muka "halvalla". Hygienia ja kylmäketjut eivät toimi.

      • Supersaver

        Urheilijat syövät makaronia siksi että se on halpaa energian lähdettä,esim. 6000kcal päiväannos on halvempi ottaa pussillisesta makaronia ja hyvistä proteiinilähteistä kuin syömällä pari kiloa pihviä.
        Tavallinen tallustaja ei oikeastaan tartte hiilareita juuri muuhun kuin aivotoimintaan jolloin riittävä määrä on siinä 100-200gramman välissä,protskua saman verran ja rasvaa vajaa 100g,loput energiat voi sitten ottaa esim. alkoholista jos haluaa kasvattaa vararengasta,samalla tavalla menee pääsekaisin kun sokerihumalassa mutta vaikutus vaan kestää kaeummin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      89
      3732
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      191
      1470
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1400
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1020
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      325
      1005
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      917
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      899
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      889
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      862
    Aihe