mustesuihku

paperin merkitys

Miten tärkeään väritulostuksissa on tulostinlaitteen nimen mukainen paperi. Jos esim. on jäljellä paljon erilaatuista HP mustesuihkupaperia, miten tulostus onnistuu Canon tai Epson laitteella.

2

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvää säästöä

      Mainoskikka. Vastikään oli jossain juttua että tulostin valmistajat tekee tiliä väreillä.

      Kuinka moni tarvitsee kopiopaperia kummempaa paperia tulostukseen ja omasta kokemuksesta täytettyväri ajaa tehtävänsä kuten alkuperäinen.

    • 7H6QUE

      Valokuvien tulostuksessa paperilla on väliä. Omille papereilleen tulostimen valmistaja on tehnyt valmiit väriprofiilit. Muille papereille se täytyy tehdä itse ja siihen tarvitaan mittalaite, joka maksaa muutaman satasen. Toisaalta valtaosa käyttäjistä ei edes tiedä mitä värien hallinta on ja tulostetaan sellaisia kuvia mitä sattuu tulostimesta ulos tulemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3371
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2066
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1865
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1861
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1778
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1572
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1420
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1384
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1367
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe