Tarvitsetko luotettavan lastenhoitajan?

lastenhoitaja98

Olen 15-vuotias, sympaattinen ja reipas tyttö Helsingistä. Etsin lastenhoitajan töitä joko kevätkaudelle arki-illoiksi ja viikonlopuiksi, tai kesälle mahdollisesti aika kokopäiväisessä luonnossa. Palkasta voidaan neuvotella, riippuu tietysti hoidettavien pikkuistesi määrästä! :)

Olen kielitaitoinen, eli sovellun mahdollisesti kaksikieliseen perheeseen. Englantia osaan lähestulkoon yhtä hyvin kuin suomea ja ruotsia jo ala-asteella aloittaneena erinomaisesti.
Vastuuntunto on tärkeä ominaisuus lastenhoitajalta ja sitä minulta löytyy, niin kuin myös luotettavuutta ja huolellisuutta. :) En laiminlyö työtäni ja etenkin lasten kanssa täytyy olla todella tarkkana - tiedän sen hyvin etenkin 2 nuorinta pikkusisartani useasti hoitaneena.

Jos kiinnostuit, mailaa minulle osoitteeseen:
[email protected]
Voidaan vaikka sopia haastattelu, niin
voin tutustua lapseesi/lapsiisi jo vähän etukäteen. :)

12

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pirjoliisa1

      Voi kun kuulostat mukavalta nuorelta tytöltä ja tarvitsisin juuri sun kaltasta lastenvahtia 2-vuotiaalle pojalleni, mutta asumme valitettavasti Hämeenlinnassa. :(

    • heivaan3

      Hei pirjoliisa1, tarvitko vielä sitä lastenhoitoapua? :) Täällä kirjottelis Armi 16v. ja olisin tosi kiinnostunu tulemaan hoitamaan sun poikaasi. Laita vaikka s-posti tähän jos kiinnostaa niin lähettelen sitten tarkempaa postia!

    • lastenhoitaja98

      pirjoliisa1: harmi että asutte hämeenlinnassa asti :(

    • lastenhoitaja98

      Yhä etsiskelen töitä, eli s-postia voi vielä laittaa! :)

    • äiti35

      Laitoin sulle sähkäriä, toivottavasti vastaat pian ja ajankohta sulle sopiva :)

    • lastenhoitaja98

      Vielä voi ottaa yhteyttä! :)

    • hello6

      Heippa! Laitoin sinulle tänään sähköpostiviestin :)

    • lastenhoitaja98

      Hello6, laitoin sähköpostia takaisin, kiitos vielä yhteydenotostasi! :)

    • ...
      • lastenhoitaja98

        Se on kolmella i:llä, ei kahdella! :)


    • Erika S.

      Hei tosi kivalta tytöltä kuulostat, mun tytär tarvii mahdollisesti kesällä lastenhoitajan, laitan sit vaikka s-postia kun asia varmistuu. :)

    • marr14

      täällä myös toinen innokas 18v. lastenhoitaja Helsingistä! :) sähköpostia vaan tulemaan jos etsit paljon lapsia hoitanutta hoitajaa kesäksi tai syksyksi! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      116
      4456
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      62
      2567
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      6
      1123
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      864
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      843
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      118
      823
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      40
      806
    9. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    10. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      768
    Aihe