okei eli oon 10-11v ja painan 30.00kg nii ärsyttää ku kaikki sanoo et oisin anoreksikko mun kaverit on parikiloo painavempia tai 9kg painavempia et kertokaa kokemuksia
paino
13
229
Vastaukset
- .. <3
Oon 11 v ja painan n.38 kg ihan normi painoinen oot j aniin oon mäkin, mutta haluaisin laihduttaa, koska 3 makkaraa (jättiläistä mahassa) mun kaveri sanoo et oon hoikka ja silleen vaik sen huomaa et se valehtelee, ja se on hoikka (OIKEESTI)
se sanoo et se on läski koska painaa 42kg mut on meijän luokan pisin ja melkeen 160 cm ite oon 143cm..
Ja se yrittää laihduttaa vaikka sen ei tarttis.
Kuinka pitkä oot ??- tytsy052
142cm
- lifemocker
tuossa iässä tarvii vaa'alla käydä kuin koulun terveystarkastuksissa!
- Hyi teitä
Oot ihan normaalipainoinen mut jos sua häiritsee nii kysy terkkarilta tai lääkäriltä vaikka terveystarkastuksessa jos pääsis verikokeisiin keliakiatesteihin. Mut ei mitään syytä huoleen oot hyvä just tolleen.
- Emotyttö_01
Oon 11, ja en sit tiiä oonko joku ylipainone ku painan 45.... Ehkä mun luut painavat? En tiedä. Mutta en jaksa välittää siitä.
En oikee tiiä ootko alipainone. Se kuulostaa vähän siltä, sun kannattais syödä ehkä vähän enemmän? Kannattaa kuitenkin kysyä asiaa terkkareilta. Jokaisen ruumiinrakenne on erilainen, toiset voivat olla aivan sopusuhtaisia ja terveitä vaikka painaisivatki vähän vähemmän tai enemmän.
Paino pitää myös suhteuttaa pituuteen. - hhkoptt
Emotyttö_01 kirjoitti:
Oon 11, ja en sit tiiä oonko joku ylipainone ku painan 45.... Ehkä mun luut painavat? En tiedä. Mutta en jaksa välittää siitä.
En oikee tiiä ootko alipainone. Se kuulostaa vähän siltä, sun kannattais syödä ehkä vähän enemmän? Kannattaa kuitenkin kysyä asiaa terkkareilta. Jokaisen ruumiinrakenne on erilainen, toiset voivat olla aivan sopusuhtaisia ja terveitä vaikka painaisivatki vähän vähemmän tai enemmän.
Paino pitää myös suhteuttaa pituuteen.Mä ite painoin saman verran joskus ja olin lyhyt ja en ollu kovin lihavan näköinen. Tää on tarkotettu Emotyttö_01:lle.
- Heimoihei
Hei älkää huolehtiko painostanne. Olkaa tyytyväisiä kroppaanne. Ite oon 180 cm ja painan 65-70 kg. Joka on ihan normaali paino. En ole mikään laiha, mutta en lihavakaan.
- suuripenisarska
käy mäkissä enennän vitun anoreetikko:D
- hhhhhhhhh
Oon nyt 15, 180cm ja 50kg ja normaali, mutta ei siitä sen enempää. Kun mä olin 11, mä olin tyyliä saman painonen mut reippaasti keskimäärästempi, mut si,tisilti ok, ehkä vähän alipainone. Jos sua sanotaan anorektikoks, taitaa olla sitä kateellista ihmismassaa liikkeellä.
- nlöääääg
Mielestäni kuulostat aika laihalta. Itse olen 146 cm ja 42kg. Tietysti riippuu tosi paljon rakenteesta. Meiän luokalta kaikki on ainakin yli 35kg
- ponihomo
hyvännäköinen ja nätti tamma varmasti olet ;) ei kannata kavereihin liikaa itseään vertailla, vaikka ystävyys taikaa onkin.
- eioonimee
On vähän alipainoo mut sillee ihan normaalii. Ite oon 11 ja painan 34kg
Riippuu kans ihan pituudesta Moi.mä olin teininä todella hintelä ja heikko jos vertasi kavereihin.no nyt painoa on lähes 100 kg ja lihasta suurin osa.ai miten no salille vaan ja urheilemaan.katsoo mitä syö.teiniiässä vaan tarkkailee liikaa kroppaansa ja vertailee muihin.ihan normaalia.muistaa syödä terveellisesti nukkua hyvin ja liikkua.siinä resepti.
Kaikki me ollaan omanlaisia.pitää hyväksyä vain oma itsensä sellaisena kuin on.tietty muokata voi kroppaansa jos vain haluaa.mä oon hyvä esimerkki.tosin vei se 15 vuotta.mut mikäs kiire tässä on...eli 60 kg:sta 98 kg:seksi....ja elämä hymyilee...pitäkää immeiset itsestänne huolta ja älkää pienistä murehtiko.
T wovman
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3751874Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111708Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411338Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel51940Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.72912Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402898Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä32724Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo68688- 54688
- 63683