LUT pysäköinti

onko LUTilla hyvin pysäköintitilaa opiskelijoille vai tuleeko onkelmia jos joka päivä meinaa tulla autolla kouluun?

ja miten on liikenne keskustasta päin aamuisin, varmaan helsingintie aika tukossa...?

bussilla kulku ei kiinnostais
101346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

hyvin sinne mahtuu ja jos ruutu ei löydu niin nurmikolla on tilaa (ainakin ennen homma onnistui hyvin

Äänestä

Ei taida rima ko. laitokseen olla kovin korkealla, meinaan jos kirjoitusonkelmaisetkin sinne pääsee...

Äänestä
  • suomi24ssa käytetty kieli kertoo erittäin paljon ihmisen kirjoitustaidosta

    Äänestä

"bussilla kulku ei kiinnostais"

Opiskelijan kulkuvälineitä ovat bussi ja polkupyörä. Jos omaa autoa käyttää, pysäköintiongelmat eivät ole ainakaan LUT:n asia.

Äänestä
  • Ai. Pitänee myydä sitten auto pois, haittaa kyllä työntekoa.

    Äänestä

  • onko joku väittänyt että on LUTin ongelma? totta kai se on oma ongelmani, siksi kysynkin että onko siellä hyvin tilaa opiskelijoiden autoille

    arvostaisin jos joku voisi vastata asiallisesti kysymykseeni johon en netistä tietoa löytänyt

    Äänestä

  • a0g97dg kirjoitti:

    onko joku väittänyt että on LUTin ongelma? totta kai se on oma ongelmani, siksi kysynkin että onko siellä hyvin tilaa opiskelijoiden autoille

    arvostaisin jos joku voisi vastata asiallisesti kysymykseeni johon en netistä tietoa löytänyt

    Pysäköintipaikkoja on mutta rajallisesti. Aamuisin paikan löytää hyvin, muina aikoina saa jonkin verran kierrellä.

    Äänestä

Pysäköidä voi vähän kauemmaksiksin ja kävellä loppumatka. Opiskelija saa liikuntaa.

Vai onko tärkeää näyttää muille opiskelijoille että tämmöisellä sitä ajellaan?

Äänestä
  • joo ihan hyvä idea. ei tosiaan ole tärkeää näytellä ajopelejä vaan se ettei joka päivä viittis kävellä kovin montaa kilometriä eestaas

    Äänestä

  • asf8 kirjoitti:

    joo ihan hyvä idea. ei tosiaan ole tärkeää näytellä ajopelejä vaan se ettei joka päivä viittis kävellä kovin montaa kilometriä eestaas

    Aikaa myöten huomaa, että bussilla sinne ja sieltä pois pääsee kaikista parhaiten.

    Kätevää kun ei tarvitse ajella parkkipaikkoja ympärsee, vaan voi hylätä ajoneuvon pysäkille. Kun lähtee pois ei kovin kauaa tarvi pysäkillä varttuilla, niin jo on kulkuväline kohdalla. Etenkin, jos asuu kaupungissa ei ole oikein mieltä omalla autolla ajella yliopistolle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


s9d0g7 kirjoitti:

onko LUTilla hyvin pysäköintitilaa opiskelijoille vai tuleeko onkelmia jos joka päivä meinaa tulla autolla kouluun?

ja miten on liikenne keskustasta päin aamuisin, varmaan helsingintie aika tukossa...?

bussilla kulku ei kiinnostais

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu