mitä tekisitte jos 14-15 vuotias tyttönne pissais tai kakkis housuunsa vielä?
kysymys
mä vaan
3700
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No veisin tietty lääkäriin - siis jos tarpeiden tekeminen housuun olisi suorastaan säännöllistä. Normaaliahan se ei missään tapauksessa olisi. Syyt saattaisivat olla psyykkisiä tai fyysisiä - joka tapauksessa syy pitäisi selvittää ja hoitaa.
Eri asia jos kysymys on satunnaisesta vahingosta - ei aina ole vessaa vieressä ja voi olla tosi hirmu hätä.
Tämä asia on aika lähellä minua,itse olen nuorena kärsinyt tästä asiasta.Kävin läpi kaikki mahdolliset testit ja hoidot mutta mikään ei auttanut.Nyt aikuisena olen miettinyt että taisin olla tunne puolella aika tukossa silloin koska ongelma ratkesi kun muutin pois kotoa ja aikuistuin,Nuorena ja lapsena minä olin se joka hoiti kotia ja pikkusisaruksia,vanhempien juhliessa.Turvattomuus on yksi syy varmaan tähän minun ongelmaani silloin.
noo... minä varmasti antaisin piiskaa sille. hmmm... tai ehkä syöttäsin ne kakat sille...ehkä sitten oppisi olemaan paskomatta housuihinsa...?