Ei jaksa enää kuunnella kun noita itä-eurooppalaisia tuntuu olevan loputtomasti.
Ottamatta siis mitään kantaa paremmuuteen, musiikkimaku Itä- ja Länsi-Euroopassa on niin erilainen, että eri kisat olisi molempien etu.
Euroviisut ovat muuttuneet interviisuiksi
5
69
Vastaukset
- Viisuilematon
Minun korviini kaikki tai useimmat kuulostavat hyvin samanlaisilta. On joukossa tietysti aina joku poikkeava ja erottuva. Niin kun vaikka Lordi. Eipä minun kannata mitään sanoa, kun en jaksa koko rallia ikinä kuunnella alusta loppuun kaikkine karsintoineen.
Oi niitä aikoja, oi niitä aikoja...
Miljoona, miljoona, miljoona ruusua...
Onko niitä eroja niin paljon?- Laadunvalvoja
Neuvostoiskelmät ovat ihan OK, mutta kaipaan niitä oikeita euroviisuja. Vielä enemmän kaipaan oikein oikeita viisuja mahtipontisine orkestereineen. Abba aloitti alamäen ja Lordi löi niitin ;-)
- Hokasinkohan
Liian paljon maita että kaikkia jaksasi kuunnella. Erilaisuus lienee vain rikkautta, mutta ei ne kamalan erilaisia ole.
Miksi haluat eri kisat, pelkän musiikkimaun takiako? Kielikään ei enää estä ymmärtämästä rakkausluritusten syvällistä sanomaa. Se mitä olen kuunnellut ei vahvista käsitystä mistään kovin etnisistä rytmeistä yleensä. - ...
Ei enää lisää laulukilpailuita.
Euroviisut on ajatuksenakin jo karmea. Slaagereita nykyään kukaan edes kuuntele.Mun mielestä aikajaksossa eräs selkeä piste oli Lordin voitto. Nykäsivät kymmenien vuosien takaista maskiheavyä, tuli peli selväksi, euroviisut ei ole nykyaikaa.
Noin musiikkimakujen suhteen kannattaa muistaa, suomi kuuluu ugrilaiseen sukukuntaan ja slaageri on perinteisintä suomalaista musiikkia. Että siinä suhteessa suomi sopi paremmin interviisuihin, kuin eoroviisuihin. Marion Rung ja muutama muukin menestyi aikanaan erinomaisesti itäplokin laulukilpailuissa, Marion taisi voittaakin jotkut skabat Sotshissa.
Suomella on tälle vuodelle niin hupaisa piisi ehdolla, että ei tiedä, menisikö sohvan alle häpeämään, kun se esitetään.
=DW= Täytyy myöntää etten einää oikein muista mitkä viisut ovat menestyneet sillä ne vaan katoavat jonnekin mielestäni. Tosin vuosikymmeniin mahtuu todella mielestäni upeitakin viisuvoittajia kuten vaikka Johnny Loganin kappaleet ja tulkintakyky.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun533896KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar912290Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo451972- 221763
- 281516
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261481- 151152
- 311118
- 1061043
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791022