Hei! olen aivan surkea tulkitsemaan bussi aikatauluja ja reittejä. voisiko joku siis avittaa! Lento lähtee 25. päivä eli torstaina. Lentokentällä olisi hyvä olla viimmeistään 12.00,
Voisiko joku fiksu auttaa ja kertoa että kun tulemme junalla turkuun, niin mistä bussi lähtee ja moneltako? :D
Kiitos!
Bussiliikenne Wizzairin lennolle
9
200
Vastaukset
- eti ite
Olen avut on
- Pysyisit kotona
Voi hyvät hyssykät! Kuinka lähdet lentokoneella ulkomaan matkalle, kun et edes kotimaassa osaa lukea aikatauluja. Käy hyvä ihminen peruskoulusi loppuun, että tunnet numerot ja kirjaimet.
Kuka sinulle lusikoi puuron naamaan ja pyyhkii nenäsi, kun et taida itse osata??
Erotatko bussin junasta?
Ja mikä on Wissairin lento? En ole ikinä kuullutkaan, lue se lentovarauksesi edes oikein. - AtsWir
No herramunjee! Sehän on Wizz Air eikä mikään Wizzair. Lukekaa ja kirjoittakaa oikein ettei tarvitse fiksumpien oikoa.
- Neuvo tamakin
Kylla tassa nyt tiedustelija sai asiallisia vastauksia. Oleteko te suomalaiset niin tosi holmoja etta joka pisteeseen ja pilkkuun pitaa laittaa korjaus.
Neuvoisin menemaan internet sivuille ja etsimaan kentan osoitteen, sitten etsimaan bussien aikatauluja sinne Turussa. Muuta neuvoa en osaa sanoa, paluumuuttaja kun olen. - dkznznznz
Turun päärautatieasemalla kävele ratapihankadun pysäkille, on aseman edessä. Kaikki paikallisliikenten bussit ajavat siitä torille jotka tulevat lännestäpäin eli kun kävelet asemalta pysäkille, nouse bussiin joka tulee oikealta.
Torilla vaihda bussiin nro 1, joka ajaa sataman ja lentokentän väliä. Varmista että bussi on menossa lentoasemalle. Vuoroväli lienee jotain vartin luokkaa.
Wizz operoi kakkosterminaalista. Kaikki bussit eivät aja sen kautta, kannattaa kysyä kuskilta tai katsoa aikataulusta. Joka tapauksessa ykkösterminaalista lyhyt kävelymatka kakkosterminaaliin. - wizzman1
bussit.turku.fi
Mikäli tulette Helsingin suunnasta, suosittelen Onnibusia, joka ajaa edullisesti ilman vaihtoja Helsingistä Turun lentoasemalle. - neuvoja_elmeri
Terminaali ykköseltä kakkoselle kävellessä kannattaa varoa susihukkasia. Niitä liikkuu siellä ajoittain harhailevia matkustajia saalistamassa, siksi kai Raijakin otti ja lähti, eikä kakkonen ole enää ykkönen niin kuin Pirkkalassa.
- Reissaaja*
Lensin itse viime kesänä. Keskustasta meni useampi linja-auto tunnissa lentokentälle, aivan linja-autoaseman vierestä Shellin ja Mäkkärin kulmilta hyppäsin itse kyytiin. Pitää vaan sen varan, että on ajoissa kaupungissa, niin ehtii vaikka syömään ja oottelee sopivan bussin rauhassa. Bussi oli n. 10-15 minuutissa terminaalilla. En nyt enää muista linjan numeroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252588Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581943Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup231886Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua201308Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3021203- 601023
- 2581013
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1161010- 53950
- 146923