Onko mahdollista liittää tietokone taulutelevisioon molemmissa päissä olevalla hdmi liitännällä jos on niin onko hdmi versioilla jotakin merkitystä jos niin mitä? kun joka paikassa puhutaan että pitää rakentaa kotiverkko reitittimineen eli toimiiko netti televisiossa aivan näin yksinkettaisesti esim. youtube? olisi vain satunnaista käyttöä varten.
tietokone telkkariin
tv-pöllö
473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joissakin telkkareissa on "tietokone" itsessään, joten sen liittäminen internettiin riittää "plug and play", eli ei tarvi erikseen tietokonetta. Jos meinaat tietokoneelta yhdistää tv:lle kuvan niin se onnistuu sillä hdmi kaapelilla, jos tv:ssä on kaapelille paikka. Tv toimii tarvittaessa VAIN näyttönä, ellei se sisällä erikseen "tietokonetta".
On se mahtavaa istua sohvalla olohuoneessa ja käyttää konetta.Liitin pöytäkoneen 40" telkkariin, käytössä on langaton näppäimistö ja hiiri.
Sullapa on pieni telkkari. Ja miks kukaan viittis käyttää konetta telkkarin kautta? XBMC:n ja MediaPortalin ymmärrän täysin, mutta peruskäyttöä? HEHEHEHE, jos ei o varaa laadukkaaseen monitoriin niin pitää näemmä keksiä joku tapa mukamas herkistellä asialla jotta olis kova jätkä :D
En tartte isompaa telekkaria, etäisyys on 3 metriä.40" 400hz on sopiva.Miksi istua jollakin tuolilla kun on sohvakin keksitty.