Takuukorjauksesta ei saa aiheutua ostajalle kustannuksia. sanoo kuluttajasuoja laki. Tästä huolimatta takuu korjauksen postimaksut pitää maksaa itse tai kiikuttaa laite sonera kauppaan (40 km). Muilla vastuunsa tuntevilla toimijoilla on postin kanssa sopimus, että takuu palautus/ korjaus on maksuton.
Sonera ja takuu korjaus
2
228
Vastaukset
Morjesta,
Juu, ei huoltoon toimittamisesta saa tulla kuluja. Meillä ei ole tosiaan omaa sopparia Postin kanssa huoltoasioissa, mutta huollolla ja laitevalmistajalla on.
Vinkiksi jatkoa ajatellen, kannattaa tehdä "tiketti" huollolle --> http://bit.ly/10wyMPT heiltä saat sitten ohjeet jonka avulla saat laitteen huoltoon, maksutta.
Mutta vahinko on jo tapahtunut, joten otappa yhteyttä asiakaspalveluumme niin hyvitämme sinulle noi kulut. Laita vaikka viesti Omien Sivujen kautta --> http://bit.ly/16hZFsX niin asiakaspalvelustamme soitetaan sinulle. Laita mukaan vaikka linkki tähän keskusteluun, niin asiakaspalvelu tietää mistä on kyse.
Mukavaa kevään odotusta :)
Tero@SoneraPartio- enääeiniinvituta
homma hoitui hinosti, Soneralta soittivat ja pääsimme yhteis ymmärrykseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 614127
- 1053445
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj352954Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262518- 452117
- 201929
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51899- 1861807
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3911498Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91288