Välilehdet

notKekkonen

pari viimeistä Firefox päivitystä on tuottanut saman ongelman. Kaikista linkeistä ei aukea omaa välilehteä vaan ne pitää hiiren oikealla klikata aukeamaan välilehteen. Jotkin linkit sitten toimivat ihan normisti (harvemmat). Ennen kun klikkasi linkkiosoitetta, aukesi joko automaattisesti uusi välilehti tai ikkuna. Nyt ei aukea kumpikaan. Samalla epäonnistuneen klikkauksen vuoksi? Firefox jää aina taustalle päälle. Eli sen saa sammutettua vasta ctrl alt del TaskManagerista. Kun Firefox jää päälle, se estää uudelleen firefoxin avaamisen sekä esim CCleanerin käytön. Asetuksia on tullut selattua, mutta hiukset harmaantuu... Vinkkejä??!!

4

159

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin no

      ongelmaa olisi helpompi yrittää ratkaista, jos olisi tiedossa pari esimerkkiä millä sivustoilla tuollaista tapahtuu.

    • notKekkonen

      No esimerkiksi Veikkauksen sivuilla kun yrittää pelata nettiarpoja. Painaa siellä että pelaa, mutta mitään ei tapahdu. Arpaa pääsee pelaamaan vasta kun klikkaa oikealla hiirennapilla pelaa kohdasta ja avaa arvan uuteen välilehteen. Ennen riitti kun klikkasi normisti pelaa kohdasta,niin arpa aukesi muistaakseni uuteen ikkunaan automatik.

    • notKekkonen

      ja sama toimii tai siis ei toimi esim. Iltalehden sivuilla. Nyt koitin klikata tota linkkiä ton äreän kissan sivuille. Eipä lähtenyt toimimaan, kissan näki vasta kun toimi yllä kuvatulla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 153
      1986
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      338
      1424
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      176
      994
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      278
      730
    5. 33
      621
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      621
    7. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      262
      619
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      573
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      522
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      502
    Aihe