Heinälatoromantiikkaa

vitsimestari

Oli syyskuun pimeä yö. Julle oli ollut tansseissa ja matkalla kotiin. Tällä kertaa ei kukaan kylän tytöistä ollut päästänyt Jullea saatille, joten poikaparka oli yksin liikkeellä ja panetus oli tietysti kova. Kesken kotimatkan iski voimakas ukkoskuuro, ja koska juuri samalla hetkellä tien vieressä oli lato, Julle ryntäsi puoliavoimesta ovesta sisään sadetta pitämään.

Julle oikaisi ruotonsa heinäkasaan ja siinä sateen ja ukkosen ääniä kuunnellessään kaivoi mulkun housustaan ja alkoi runkata paineita pois. Yhtäkkiä kesken vatkaamisen Julle havaitsi jonkun liikahtavan vieressään, ja ensi säikähdyksestä toivuttuaan Julle rupesi pimeässä käsillään tunnustelemaan viereistä hahmoa.

Ihminenhän se oli. Julle jatkoi käsikopelolla, kunnes törmäsi johonkin karvaiseen paikkaan ja karvojen keskellä Julle tunsi sormiinsa kohtalaisen lämpöisen kolon.

"Nainen!", välähti Jullen aivoissa ja koska tanssilattialta ei partneria löytynyt, Julle kävi heti tuumasta toimeen ja sanaakaan sanomatta työnsi jormansa karvojen keskelle. Aikansa hierrettyään Julle laski spermansa karvalaukkuun ja käännähti voipuneena selälleen. Ja koska ukkoskuurokin oli jo hellittänyt ja sade lannut, Julle nousi, nosti housunsa ja lähti jatkamaan matkaa edelleenkään sanaakaan sanomatta.

Ladon ulkopuolella Jullelle tuli huono omatunto naisen hyväksikäyttämisestä ja hän kompuroi takaisin latoon, kaivoi taskustaan viidenkympin setelin ja tunki sen edelleen liikkumattomana makaavan naisen käteen. Huojentunein mielin ja kevein pussein Julle jatkoi matkaansa kotia kohti.

Ladossa nukkunut ihminen ei suinkaan ollut nainen, vaan hampaaton ja partainen kulkuri. Ja kylläpä oli kulkuri aamulla herätessään iloinen ja hämmästynyt, niin hämmästynyt että hän rupesi heinissä istuessaan ja päätään raapiessaan yksinään puhumaan:

- Jumalauta että onkin hyvä alku päivälle. Viiskymppiä kourassa ja suu täynnä velliä!

0

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

        Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
        Maailman menoa
        87
        3950
      2. Iso poliisioperaatio Lapualla

        Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
        Lapua
        69
        3767
      3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

        Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
        Maailman menoa
        44
        2225
      4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

        Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
        Maailman menoa
        56
        2194
      5. Oletko nähnyt hänet ilman...

        Vaatteita!?
        Ikävä
        58
        2084
      6. Oon niin surullinen

        Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
        Ikävä
        51
        1756
      7. Mitä sitten odotat

        Jos seurailet vain tekemisiäni
        Ikävä
        27
        1439
      8. Kehu kaivattuasi

        Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
        Ikävä
        107
        1190
      9. Vuoksesi kaiken

        Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
        Ikävä
        115
        1183
      10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

        Tai näet hänet!!
        Ikävä
        60
        1109
      Aihe