Katariinankadulla...

koiranpaskoja paikoitellen 2 metrin välein. Pöyristyttävää.
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja Tyynellämerellä uiskentelee mantereen kokoinen muotijätelautta. Se, jos mikä, on pöyristyttävää. Muuttakaa koiranpaska-allergikot vaikka Iraniin. Eikö siellä koirien pito ole lailla kielletty? Vähät ovat huolet näillä koiranpaskabongareilla.

Äänestä

Miksi koiranpaska tienvieressä ärsyttää?Sen vuoksi koska se kertoo kaiken koiran omistajasta.Piittaamattomasta vastuun kiertäjästä joka ei halua hoitaa velvollisuuttaan yhteiskunnassa.Kyllähän se paska maatuu eikä ole koiran syytä.

Äänestä

Mä mittasin samalla kadulla keskimääräiseksi pläjäyxien väliksi 272cm, minimi 33cm ja maximimi 523cm, mediaaniväli 245cm!

Pöyristyttävää!

Äänestä

katariinan kadulla on kyllä iljettävä kulkea ja kun ne ei ole pipanoita,en voi oman koiran kanssa kulkea siellä.Kun itse kerää ja sen läjä läjä näkee tekis jäädä kameran kanssa ja ottaa kuva omistajasta.ei koirasta.Roskapönttöjä on ,voisko eläin suojelu yhdistys painaa lehtisiä me jotka kerätään jätökset niin annettais omalla alueella jotka jättää läjän.Ihan oikeesti ei kannata vetää hernettä nenään.

Äänestä

Paska kikkarat voisi laittaa kuormurin lavalle ja kuskata eduskuntatalon eteen haisevaksi vastalauseeksi ;-D voi että mikä älämölö siitä syntyiskään ;-D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka Gronow kirjoitti:

koiranpaskoja paikoitellen 2 metrin välein. Pöyristyttävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu