Moottorikoot

Sain VW-liikkeestä Golf Das Auto-esitteen, jossa on bensiinimoottoreina vain koot 63kW ja 103kW.
Saako tätä uutta Golfia nyt lainkaan 77kW ja 90kW:n moottoreilla?
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

63kw riittää mainiosti. Ja on hihnakone kaiken lisäksi.

Äänestä

Hei vaan kaikille tietäjille.
Mulla -93 3 mallin golffi enkä saa sen päästöjä kuriin et sais leiman siihen,1.8 koneella on katalysaattori lanba kaikennäköisiä antureita ja ruiskuyksikkö vaihdettu.
Ei vaan toimi eikä päästöt putoo, samoilla palikoilla meni vento leimasta, mix golffissa eivät toimi samat palikat, tai toimii mut ei arvot muutu tarpeeksi????
SE landba anturi on mätänetistä, älkää nyt alkako viisastelemaan,vaan kysymys kuuluu pitäskö hakeee originaali vw varaosa?

Äänestä

Mä arvasin et tääl on vaan turhan tiedon mestareita, ei näköjään aputietoa saa täältäkään.......................................

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sopiva moottori kirjoitti:

Sain VW-liikkeestä Golf Das Auto-esitteen, jossa on bensiinimoottoreina vain koot 63kW ja 103kW.
Saako tätä uutta Golfia nyt lainkaan 77kW ja 90kW:n moottoreilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu