TAKK vs TREDU

Töissä

Mielipiteitä kumpaan opinahjoon menisin oppisopimuskoulutukseen merkonomitutkintoa hakemaan?
Olen 30v

11

3081

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeejee37284

      TAKK

    • Voittomaalintekijä

      Älä kumpaankaan. Suositus.

    • Jeejeejeee

      Tredussa tehokasta opiskelua

    • VÄLTÄ TAKK!!!

      Älä valitse Takk:ia. Opettaminen surkeaa, kurssien sisällöt roskaa ja päivät siellä ovat todella tylsiä. Kaikinpuolin huono vaihtoehto. Usko pois! Itse tein sen virheen että sinne menin.. Ei olis pitänyt!!!

    • lippari

      No en tiiä mite merkonomipuolella mut ite oon Tredussa horecassa ja hyvin sielä pyyhkii.

    • Mrs NumeroKannus

      Huonoin esimies mitä missään olen kohdannut.
      Suhteilla palkattu ja suhteilla tuttaviaan palkkaava.

      • Sivulla

        No jos nyt pitäisi valita Tredu vai TAKK niin Tredu on helppo valinta. Katsoin, että Takk:n säätiön hallituksessa on JHL:n edustaja! Mitähän se tekee asioille?


      • Muutenvaanmestari

        Hyviä johtajia on niin vaikeaa saada kun ei tahdo oikein saada huonojakaan... Köydellä ei kannata työntää, sen kun ymmärtäisi nuo "viisaammatkin"


      • Muuten_vaan_ihmetellen

        Taitaa kuitekin vielä entinen TREDUN johtaja yhdistää niin TAKK:n kuin TREDU:n, siltähän tuo valtion rahaleikki ja reformi tuo tullessaan. Tätä asiaa tuli joskus aikoinaan heitettyä ilmaan ennen kolmen S:n hallitusta. Silloin leimattiin mielenvikaiseksi, nykyään purraan hammasta ja mietitään, mitä on joku toinen tullut laukaisseeksi...


      • hölmöjä

        TAKK:n hallitus on vaihtumassa! Jännä nähdä millainen hyväveliporukka sinne nyt kerätään palkintomatkoista nauttimaan. Ja Tapani kerää hyödyn autoetuna ja luottokortteina pöyristyttävine edustustileineen. Mihinkähän hän tarvitsee autoetua?


    • takkopiskelija

      tredussa istutaan joka päivä koulunpenkillä tietty tuntimäärä, takkissa paljon etäpäiviä ja monimuototyyppistä opiskelua.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      430
      5257
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      165
      3088
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      97
      2654
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      64
      1921
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      43
      1900
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      50
      1856
    7. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      5
      1665
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1647
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      10
      1377
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      16
      1279
    Aihe