Suomi24:n keskustelut ovat jumineet viime aikoina vähän väliä. Samaan aikaan erityisesti Suomalaiset julkkikset -palstalla ja tietyillä Tietotekniikka -palstoilla on tehty avauksia, joihin on avaajan toimesta välittömästi rukattu ohjelmateknisesti tuhansittain käyntejä, jotta avaus on saatu nousemaan Viikkolistalle.
Usein Viikkolistan 15 avauksesta yli puolet on tällaisia teinipoikien tai vastaavien temppuavauksia. Seurailehan jatkossa Viikkolistaa. Viikkolistan idea on, että sinne nousee eri palstoilta todella suosituimmat keskustelunaiheet kaikkien muidenkin mahdollisesti luettavaksi. Tällä hetkellä Viikkolista toimii pelkästään it-nörttien leikkikenttänä.
Olen varma, että tämä kymmenien tuhansien käyntien temppuilu tukkii myöskin koko Suomi24:n keskustelusysteemin ja siksi homma on jatkuvasti täynnä erilaisia häiriöitä.
Asiasta on useaan otteeseen valitettu ylläpidolle, mutta ylläpito ei pyynnöistä huolimatta poista temppuavauksia. Niinpä Viikkolista on nykyisin täysin jotakin muuta mitä sen pitäisi lukijoiden kannalta olla ja häiriöt toiminnassa jatkuvat.
Miksi ylläpito jätit järjen narikkaan?
Lähetä sinäkin oheisen linkin kautta palautetta asiasta ylläpidolle:
http://www.suomi24.fi/palaute/kirjoita.shtml
Rakkaus ei katso ikää
...
2
405
Vastaukset
- KUULES
Meillä tökkii ihan tarpeeksi näillä keskustelupalstoilla erään avaajan avaukset ja itsensä kanssa keskustelut.
Luovutamme mielihyvin, ja RAKKAUDELLA - ikään katsomatta, KAIKKI hänen avaamansa keskustelut sinne Viikkolistalle, ota vaikka sinä toimeksi! - Kirjar
kaikkien puheenvuorojen pitäisi kulkea viikkolistan kautta.
Tuossa vasemmalla on linkit kaikille palstoille
ja niihin pääsee klikkaamalla tutkimaan mitä
keskusteluja on käynnissä otsikon alla.
Sokeankin kanan suuhun osuu jyviä.
Hyviä avauksia on kaikilla palstoilla vaikka eivät korista viikkolistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh882118Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361766- 1801326
- 241784
- 67732
- 59718
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10711Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211608- 49566
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </339509