On se ihme homma, kun ilmasto on lämmennyt muka, muistaako kukaan huhtikuun alkua 1976, eli 37 vuotta sitten maat oli sulana lumesta.
Ilmaston lämpeneminen
5
102
Vastaukset
- viipun vaapun...
Ilmaston nykyiseen epävakauteen vaikuttaa maapallon vaappuminen. Tämä ennakoi tulevaa napamuutosta... CO2:n osuus on häviävän pieni lämpenemiseen, jos sellaista yleensä on.
http://www.ssec.wisc.edu/data/geo/index.php?satellite=fy2d&channel=ir2&coverage=fd&file=jpg&imgoranim=8&anim_method=flash- antimuutos
Tuosta en tiijä, mutta alla linkki hyvään artikkeliin niille joita ei ole vielä aivopesty.
http://ilmastorealismia.blogspot.fi/2013/01/jouluaaton-brittilainen.html
Totta tuo napaisuuden muutos on, mutta siihen on aikaa.
- 16-13
onpahan ainakin saatu polttoaineiden ja ruokakorin hinta nousemaan tällä lämpövouhkaamisella.
- haittaakse?
Keväät ja kesät kylmenee tästä noin 30 vuotta kylmin lienee tuolla n. v.2050
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651606
- 104931
- 75753
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17618ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;188428- 26419