corolla -90 1,6 kestävyys

KIIRE KIIRE KIIRE

Kiikarissa siisti 240tkm ajettu 1,6 litranen SE liftback kaasarikoneella. Kokemuksia? Mihin pitäisi kiinnittää huomiota ostettaessa?

Vastauksia mahdollisimman pian, kitooos!

2

590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Corolla -85

      hihnan viime vaihto, ei enempää kuin 80 tkm sitten. Tsekkaa myöskin mistä valuu öljyä. Pieni vuoto ei ole ongelma. Tietysti selvitä miten usein öljyt ilmansuodatin tulpat on vaihdettu. Myin omani kun mittarissa oli 250 tkm ja hyvin pelaa kun ei yritä ajaa yli 10tkm samoilla öljyillä. Nykyomistaja on tosi tyytyväinen (yli 280 tkm mittarissa...)

    • rocolla

      Möin tollasen corollan reilu kuukausi sitten. Mittarissa oli 330000km. Itse kun ostin mittarissa oli 216000. Hyvin toimi. Kannattaa kysyä milloin jakopäänhihna on vaihdettu. Kyllä kone corollassa kestää. Koria kannattaa tsekata, ainaskii lokarinkaaria ja helman takaosaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      105
      1014
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      99
      871
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      96
      767
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      75
      652
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      645
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      16
      570
    7. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      34
      496
    8. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      475
    9. Kuinka paljon hänestä tykkäät?

      Vai tykkäätkö ollenkaan? 🤣
      Ikävä
      43
      472
    10. Tulimme yöllä reissusta kotosalle

      niin heti tämä öinen häiriökäyttäytyminen ilmeni palatessa. Eikö näitä 2-3 alaikästä laittomilla mopoilla rällääjää saa
      Kiuruvesi
      30
      460
    Aihe