Ruotsalaisen jääpeitteen tilanne?

Sen kyllä oletan että jäänpaksuus on noin puoli metriä, ja virtaava vesistö=joten heikkojakin alueita? Mutta kuinka paljon suurinpiirtein päällä on tällä hetkellä LUNTA? tv:ulkopaikkakuntalaiset lomailijat
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tähtisillan pohjois-puoli ja ruotsalaisen itä-ranta vielä suht turvallista aluetta liikkua jäällä.
Virtaukset kovempia tähtisillan etelä / länsipuolella..

Äänestä

Nyt näyttää jo aika heikolta... kelluntapuku päälle jos aikoo vielä pilkille..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Infoa kiitos! kirjoitti:

Sen kyllä oletan että jäänpaksuus on noin puoli metriä, ja virtaava vesistö=joten heikkojakin alueita? Mutta kuinka paljon suurinpiirtein päällä on tällä hetkellä LUNTA? tv:ulkopaikkakuntalaiset lomailijat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu