Iisakki on vaihtanut imagoa rock-henkisestä kapinallisesta mielipideautomaatista tätimäiseksi nutturapääksi ja kapitalistiseksi bisnesmieheksi SCC:n hallituksineen. Rokkia ei ole itkeä poliisilaitoksella, jos joku on vähän puhunut pahaa. Rokkia ei ole avata omaa vaatekaappiaan lehtihaastatteluissa. Uskon, että ensi vaaleissa äänestäjät lähtevät. iisakin äänestäjistä suurin osa on äänestänyt häntä hiuksien takia. Ihailu loppuu äkkiä, muoti-ilmiön ja omien ihanteiden myymisen takia. Kuten haastattelussa Iisakki itse myönsi, vaikeista oloista ponnistaneelle menestys on glooriaa, mutta äänestäjille on myös tärkeää jotkut kapinalliset periaatteet, ei menestys sinänsä.
Onko Iisakilla vielä imua
antiiisakki
35197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Onneksi ei sentään käytä vielä kuluneita lötköfarkkuja eikä kellastunutta "ruumispaitaa".
Mutta mihin on jäänet sexyt nahkapöxyt ja samettipikkutakki? Edellinen tyyli kyllä viittaa ilkkalaan, mutta ei se kyllä oo koskaan mikään rock ollutkkaan.
Joo, kyllä mäkin panisin mielummin Iisakkia kui ilkkalaa, tosin iisakin hiukset on ällöt yli kolmekybäselle. Paitti jos se olis muusikko.
No siinä mielessä ymmärrän, että ennemmin itsekin hengailen bisnesmiesten kuin demariäänestäjien keskuudessa. Tietysti tukka kannattaisi leikkauttaa pois ja vaihtaa kokoomukseen puolue.
http://www.iisakkikiemunki.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=5
Nythän sillä vasta imua onkin. Me keski-ikäiset täti-ihmiset(kin) ollaan ihan lääpällään. Unelmiemme mies !!!
Taas kuolataan valtuustovideointia - ja Iisakkia - katsellessa tänään 8.3.
Varsinainen namupala!
80 ja rapiat mummelina olen sitä mieltä, että nuo hiukset on ok, tosin päälaki saisi olla kalju.
Puna poskilla on söpöä ja rillit myös hyvä. Onko pojalla omat hampaat? se on plussaa, teen mielelläni lanttulaatikkoa, ja lantut pitää testipurra.
Edellisellä poikakaverilla jäi yläproteesi kiinni lanttuun ja meni biojätteen mukana roskiin, kun ei saatu irti.
Viimeksi en äänestänyt Iisakkia, mutta ensi kerralla vuorenvarmasti, olkoot vaalit mitkä hyvänsä. Ottakaapa muut äijänkuvatukset vähän mallia, millaisesta miehestä naiset tykkää. Pukeutuminen on aina chic ja tukka on vielä chicimpi. Ja mikä kroppa! Näkisinpä vielä joskus ne punaiset kengät, ah!
Porukassa ollaan ruodittu kaikki valtuuston ukot ja kyllä Iisakki veti ylivoimaisesti parhaat pisteet. Äänimäärä senkun vaan kasvaa, kun vielä mielipiteetkin alkavat olla jämäköitä ja asiaa täynnä. Kaikkien inisijöitten valituksiin ei tarvitse puuttua eikä vastailla joutaviin jorinoihin.
Iisakki on hyvin koulutettu, osaa puhua ja esiintyä ja on edustavan näköinen - kansanedustaja-ainesta. Moni ukko taitaa kiehua kateuttaan kuten tuo aloittaja "antiiisakki", joka saa meidän puolestamme uskoa mitä uskoo omassa mitättömyydessään. Meitä ihailijoita on monta ja määrä senkun vaan kasvaa.
Antiiisakki voisi mennä vessaan vilkaisemaan peiliin ja pohtii näkyykö siellä suuri poliittinen kyky vai pelkkä katkera pillittäjä. Veikkaus on kakkonen.
Pitääkö tässä alkaa tosissaan uudelleen treenaan Twist-stemmoja, kun nettitsaitillani on noin monta porukkaa pykälässä.
Kaikki aikaisemman mieheni valitsin juurikin poliittisen ulkonäön perusteella, mutta hän oli liian ulkonäkökeskeinen itsekin ja kuoli viinaan.
Seuraavan valitsen tarkkaan, ja tää Juicen näköinen olis aika lupaava.
Lyhyet äijänkäppyrät, surkeat persjalkaset tarapaapat meinaa ihan haljeta kateudesta turpeine kaljamahoineen, kun salskea nuorimies kääntää naisten katseet. On meinaan trimmattu body Iisakilla. Äänestänkin aina ulkomuodon perusteella. Mitähän puoluetta se Iisakki muuten mahtaa olla? Vaikkei puolue isommin kiinnosta.
Ketjun aloittaja on vissiin tasan tarkkaan tuon mallinen kuin ´Bravo Iisakki` kirjoittaa edellä. Eli vihreenä kateudesta. Surkimus. Varo ettei kaljamahas halkee.
Omilla sivuillaan kertoo olevansa HPK-puolueen oppipoika. Kerrankin rehellistä puhetta politiikolta! Äänestän!
Se on hämmentävää!
Iisakki on pitkään aikaan asiallisin politiikko kaupungissamme. Nuorena lähti mukaan ja on oppinut jo asennoitumaan oikein kaikenlaisiin häiriköihin myös näillä palstoilla. Hän kyllä pitää teistä luusereista huolen, vaikka kuinka sättisitte. Ymmärrän hyvin, ettei kaikkeen tälläiseen törkyyn ole järkeä vastailla tai kommentoida sitä mitenkään. Ihmiset tulisi jotenkin ohjata järkevämpään tekemiseen. Huonosti käyttäytyvä lapsikin lopettaa kiukuttelun, kun sitä ei noteerata.
Ai niinkö?
Teit taas temppusi persuluuseri ja varastit nimmarini. Säälin.
Heippa tarja!
Tie on auki seuraavaan eduskuntaan.
Oltiin kerran valtuustoa seuraamassa ja kyllä Iisakki keräsi katseet ja pisteet meiltä kaikilta. Hyvä tyyppi.
Hämeen hölmöt.
Istuttiin taas valtuustossa 8.4. ja ihailtiin Iisakkia. Taitaa olla ainoa, joka osaa pitää puheensa tankkaamatta paperista.
Täällä onkin demuleiden puoluetoimisto ollut ahkerana.
Iisakki on täysverinen poliitikko mutta täysin väärässä puolueessa. Ajaa kokoomukselle tärkeitä asioita ja ilmoittaa olevansa demari ?
Iisakki kaupunginjohtajaksi !!!
Persku innostui!
Johan se siellä kaupungintalossa johtaa 3 päivää viikossa. Valitaan vaan Iisakin lisäksi joku muu demari kaupunginjohtajaksi.
Kari innostui omasta ideasta!!!!
Valitaan Johannes Koskinen kaupunginjohtajaksi, niin Iisakki pääsee paremmin kykyjään vastaavaan paikkaan eli eduskuntaan. Mies turhautuu varmaan täällä pikkuympyröissä.
Huomenta Iiskotti, oletko näyttäytymässä demulitoimiston hipoissa tänä iltana?
Huomenta Kari.
Kyllä Iisakki olisi ihan pätevä kaupunginjohtajaksi.