Sano oma mielipiteesi, pidätkö enemmän naisellisista vai jätkämaisista tytöistä, ei toki kovin fiksu kysymys, mutta tulipah kysästyy.. :)
Pojat, olisi asiaa..
Maissi
61251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tytöistä.. :) No ei, läppä. Tai no oikeesti tykkään tytöistä mutta heissä pitää olla jotain villiä.. (Niinku Saijassa.. :))
Et vaan sattuis olee orimattilasta??
No riippuu siitä, mitä tarkoitat poikamaisella ja tyttömäisellä tytöllä. Eli jos poikamainen tyttö pukeutuu flanellipaitaa, pillifarkkuihin ja ei ole muutenkaan mitenkään naisellinen, niin sitten tykkään kyllä tyttömäisistä. Jos taas jätkämäinen tyttö tarkoittaa esimerkiksi sitä, mitä tyttö tekee työkseen/opiskelee, niin se voikin olla seksikästä.. :)
Naisellisista
Naisen ei pidä esittää mitään, pitää olla ihan normaali.
Ei liian naisellinen tai 'jätkämäinen'.
Naisen pitää vain olla mukava, positiivinen, luotettava ja hauska.
Naisen ei pidä olla hullu, liian vakava, depressoitunut, itsetuhoinen, ihan tyhmä, välinpitämätön.
Elikkäs siis kiitoksia teille jotka viitsitte vastailla :) Itse ajattelin hieman "jätkämäistä" tyttöö semmoisella joka tykkää hommailla mopojen ja autojen kanssa, vähän kuin minä itse. Pukeennun kuitenkin ihan semmoisiin tyttöjen kuteisiin :)