Tarkoitus on autoilla Kilpisjärveltä kohti Altaa, tie taitaa siis olla tuo E6 jollen nyt ole pahemman kerran väärässä.
Kyselisin teiltä tietä aiemmin ajaneet, minkälaiset välimatkat tankkauspisteillä tuon tien varrella on? Tai että missä noita tankkauspisteitä sijaitsee? (Lähinnä siis mietin, onko tarpeen varata hätävara "kaiken varalta" esim. kanisteriin, vai pärjääkö ilmankin.)
Aiemmin minulle kerrottiin, että tankkauspisteitä on harvassa, ja että kannattaa pitää tankki täynnä. Kannattaako siis pysähtyä tankkaamaan aina kun se on mahdollista (tietysti tarpeen mukaan) vai kuinka harvassa nuo Norjan puolen E6:n tankit todellisuudessa on?
Kiitos!
Huoltoasemien/tankkauspisteiden sijainnit Finnmarkissa? (E6 tie)
Autoillen Norjaan..
3
729
Vastaukset
- --------
http://www.statoil.no/no_NO/pg1334073611431/private/Stasjoner/Søkstasjon.html
Statoilit löytyy tuolta. E6:lla melko tiheästi, mutta pikkuteillä voi olla isommat etäisyydet, joskus varoitetaan liikennemerkilläkin.
Hinnat Suomea kalliimpia, tankki täyteen ennen rajaa.- Tosi kallista
Kallista se on jo Suomen puolella ennen rajaa...
- alkup.
Kiitos kovasti!
Varmaan jossain vaiheessa rajan takanakin saa olla tankkaamassa, mutta helpottaa kun tietää tankkauspisteitä olevan. Itselläni kun oli näistä hieman erilainen kuva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2131762Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411465- 781348
- 541193
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla81102- 741085
- 1091019
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva55980Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53880- 82850