Meidän tytön kummi se ei ikinä muista kummilastaan. Synttäriaamuna se aina soittaa ja peruu tulemisen milloin mistäkin syystä. Sitten se lupaa tulla seuraavana viikonloppuna, mutta kas kummaa ei tule eikä ilmoita mitään! Ja arvaa kuka on leiponut valmiiksi herkkuja?? Kyse ei ole siitä että tarvisi lahjaa ostaa vaan tulisi kaffille. On vaikea selittää tytölle miksi kummitäti ei tule käymään. Tämä kummitäti on jo naurun aihe tässä suvussa.
Kummi
liisa20
1
157
Vastaukset
- liisa20
Voiko kummiudesta erottaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712983
- 462604
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322245- 792158
- 951966
- 321732
- 121546
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil271308