Mökki kesäksi 2013

Etsiskelen mökkiä, jonka voisi vuokrata kuukausivuokralla kesä-syyskuun väliseksi ajaksi.

Mitenkään erityisiä vaatimuksia ei ole, mutta plussaa olisi, ettei naapureita olisi kovin lähettyvillä ja juokseva vesi olisi myös hyvä olla.

Olemme rauhallinen nuori pari, joka haluaisi päästä kesän ajaksi pois kaupungin melusta ja saasteista.

Jos sinulta mökki löytyy, niin laitathan yhteystiedot (esim. @posti) ja mahdollisesti myös hinta-arvion, niin otan yhteyttä pikimmiten. :)
5687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meillä on Kangasniemellä joko vanhempi talo tai uudempi jossa kaikki mukavuudet,sairauden takia vuokrataan.Vettä saa myös vanhempaan uudemman talon porakaivosta, Rantasauna ja grilli sekä vene,laituri, vanhemmassa talossa on juuri kunnostettu ulko Wc, sähköä saa myös vanhempaan jossa on jääkaappi miraalto uuni sekä keitto levyjä. tontillamme asuu vaimon vanhempi siar mutta hänelle on matkaas 100m. eikä hän häiritse asumistanne.Vuokra on vanhemmasta talosta sähköllä 640e.kk, uudemmasta 1400ekk.
Yhteys: [email protected]

Äänestä

Ei kukaan kuukausivuokralla mökkiänsä näin kesän alussa anna.

Määräaikainen sopimus pitää olla ja etukäteen koko vuokra.

Muutoin käy niin että Juhannuksen jälkeen vuokralaiset katoavat ja niin jäi loppukesä tyhjilleen...

Äänestä

Moikka,

Meillä on tarjolla mökki järven rannalla koko kesäkaudeksi.

Touko-lokakuun vuokra on 6.000 e (sis. sähkö, kunnallinen vesi, polttopuut)

Ota yhteyttä:

[email protected] - niin laitan lisää tietoa kuvia!

Äänestä

Hei
mulla olisi mökki Savossa Leppävirralla. Mökki on todella ihanalla, rauhallisella paikalla niemen nokassa, naapureita ei lähimaillakaan. Mökillä on aurinkopaneeli, erillinen sauna ja huussi. Itse mökki on n. 45 neliötä, alhaalla tupakeittiö ja makkari, yläkerrassa kaksi huonetta. Viikkovuokrana oli viime kesänä 350 e, mutta pidemmästä ajasta voidaan neuvotella. Pääasia olisi, ettei mökki seisoisi tyhjillään ja vuokralaiset pitäisivät paikat ehjinä.
Voin laittaa kuvia, jos kiinnostutte. Ja kun kuvat näette, luulen, että kiinnostutte enemmänkin.
Terv. Anne
[email protected]

Äänestä

Minulla olisi mökki Luodon puolella Pietarsaaren keskustaan matkaa n.5km.
Autotie,vesi,sähkö ja rantasauna.Uimavesi huono,mutta hyvät uimarannat lähellä.

Vuokraksi olen ajatellut 400e/kk min.3kk.
Muistakin järjestelyistä voidaan sopia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mökki haussa kirjoitti:

Etsiskelen mökkiä, jonka voisi vuokrata kuukausivuokralla kesä-syyskuun väliseksi ajaksi.

Mitenkään erityisiä vaatimuksia ei ole, mutta plussaa olisi, ettei naapureita olisi kovin lähettyvillä ja juokseva vesi olisi myös hyvä olla.

Olemme rauhallinen nuori pari, joka haluaisi päästä kesän ajaksi pois kaupungin melusta ja saasteista.

Jos sinulta mökki löytyy, niin laitathan yhteystiedot (esim. @posti) ja mahdollisesti myös hinta-arvion, niin otan yhteyttä pikimmiten. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu