Etsiskelen mökkiä, jonka voisi vuokrata kuukausivuokralla kesä-syyskuun väliseksi ajaksi.
Mitenkään erityisiä vaatimuksia ei ole, mutta plussaa olisi, ettei naapureita olisi kovin lähettyvillä ja juokseva vesi olisi myös hyvä olla.
Olemme rauhallinen nuori pari, joka haluaisi päästä kesän ajaksi pois kaupungin melusta ja saasteista.
Jos sinulta mökki löytyy, niin laitathan yhteystiedot (esim. @posti) ja mahdollisesti myös hinta-arvion, niin otan yhteyttä pikimmiten. :)
Mökki kesäksi 2013
5
683
Vastaukset
- Varma vukralle.17
Meillä on Kangasniemellä joko vanhempi talo tai uudempi jossa kaikki mukavuudet,sairauden takia vuokrataan.Vettä saa myös vanhempaan uudemman talon porakaivosta, Rantasauna ja grilli sekä vene,laituri, vanhemmassa talossa on juuri kunnostettu ulko Wc, sähköä saa myös vanhempaan jossa on jääkaappi miraalto uuni sekä keitto levyjä. tontillamme asuu vaimon vanhempi siar mutta hänelle on matkaas 100m. eikä hän häiritse asumistanne.Vuokra on vanhemmasta talosta sähköllä 640e.kk, uudemmasta 1400ekk.
Yhteys: [email protected] - Hilipata hui
Ei kukaan kuukausivuokralla mökkiänsä näin kesän alussa anna.
Määräaikainen sopimus pitää olla ja etukäteen koko vuokra.
Muutoin käy niin että Juhannuksen jälkeen vuokralaiset katoavat ja niin jäi loppukesä tyhjilleen... - JOSA2013
Moikka,
Meillä on tarjolla mökki järven rannalla koko kesäkaudeksi.
Touko-lokakuun vuokra on 6.000 e (sis. sähkö, kunnallinen vesi, polttopuut)
Ota yhteyttä:
[email protected] - niin laitan lisää tietoa kuvia! - anne
Hei
mulla olisi mökki Savossa Leppävirralla. Mökki on todella ihanalla, rauhallisella paikalla niemen nokassa, naapureita ei lähimaillakaan. Mökillä on aurinkopaneeli, erillinen sauna ja huussi. Itse mökki on n. 45 neliötä, alhaalla tupakeittiö ja makkari, yläkerrassa kaksi huonetta. Viikkovuokrana oli viime kesänä 350 e, mutta pidemmästä ajasta voidaan neuvotella. Pääasia olisi, ettei mökki seisoisi tyhjillään ja vuokralaiset pitäisivät paikat ehjinä.
Voin laittaa kuvia, jos kiinnostutte. Ja kun kuvat näette, luulen, että kiinnostutte enemmänkin.
Terv. Anne
[email protected] - hyppytossu
Minulla olisi mökki Luodon puolella Pietarsaaren keskustaan matkaa n.5km.
Autotie,vesi,sähkö ja rantasauna.Uimavesi huono,mutta hyvät uimarannat lähellä.
Vuokraksi olen ajatellut 400e/kk min.3kk.
Muistakin järjestelyistä voidaan sopia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621394
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553