Viisumeista on ollut puhetta täällä, mutta onko joku anonut viisumia Filippiinien Norjan lähetystöstä? Viisumi olisi 237 norjan kruunua ja postitusmaksu Norjasta Suomeen 250 NOK. Ja sitten omat postikulut tietysti. Vai hakeeko kaikki nykyään viisumit Filippiineiltä kun 21 päivää on kulunut?
viisumia Filippiinien Norjan lähetystöstä?
5
277
Vastaukset
- niin3
Ei taida kukaan lähetellä passeja Norjaan. Ostin nyt itsekkin vain tiketin pois maasta varmuuden vuoksi ja lentokentällä haen jatkoviisumia. Eiköhän se ole helpompaa ja halvempaa. Tämän aiheen voi mielestäni poistaa, koska taitaa olla aika turha.
- Pinoy
No itse aikoinaan hain viisumin Filippiinien Ruotsin lähetystön kautta, eipä se ainakaan kalliimmaksi tullut, kuin olisin hakenut sen paikan päällä. Nykyään ei tarvitse enään koko viisumia miettiäkkään, kun sinne menee.
- Pinoy
Pinoy kirjoitti:
No itse aikoinaan hain viisumin Filippiinien Ruotsin lähetystön kautta, eipä se ainakaan kalliimmaksi tullut, kuin olisin hakenut sen paikan päällä. Nykyään ei tarvitse enään koko viisumia miettiäkkään, kun sinne menee.
Ai niin, konsulli tulee kesäkuun yhdeksäs Suomeen, jos on yli 100 asiakasta, tuolloin voi myös viisumi asiat käydä hoitamassa käsittääkseni ainakin kaksois kansalaisuus asit ym, jos on tarvis.
- djklasu1981
Ite olen Jouluna menossa ja hommaan kyllä viisumin Norjan kautta.
Sivulla luki et ei tarvitse laittaa postimerkkejä, aika outoa
koska heille tulevat lisäkuluja jos laittaa postimerkin. - 32+21
Niin, talvella kun olin 2kk ja tietty paluulennon olin ostanut 2kk päähän. Lentokentällä jo halusivat että maksan jatkoajasta ja laittoivat leiman passiin. Lentokentällä leimaa odotellessa eräs mieshenkilö käännytettiin takaisin honkkariin, kun hänella ei ollut paluulentoa. Halusivat että hän menee honkkariin takas, ostaa sieltä paluulennon ja sitten takas Manilaan. Pöljää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä282693- 911034
- 58901
- 66875
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26847Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6827Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37800Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65794Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75724Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu135708