Olen ajatellut ostaa tarjouksesta JVC:n 28-tuumaisen laajakuva tv:n AV-28GT15:n, lähinnä sen muutamien hyvien ominaisuuksien takia, esim. 3 Scart-liitäntää. Puutteeksi töllölle lasken kuitenkin siitä puuttuvan s-video liitännän, joka mahdollistaisi sen käytön tietokoneen näyttönä satunnaisesti pelatessa. Kysynkin nyt olisiko tämä: http://www.biltema.fi/osteri/data/Kuvat/24_188iso.jpg ratkaisu tähän ongelmaan vai osaako tv ylipäätänsä näyttää s-videota, jos sitä ei ole varustettu siihen tarvittavalla liitännällä.
Tv:n käyttö tietokoneen näyttönä
Fat Mark
3
699
Vastaukset
- Eiköhän
Ainakin meidän 3 v vanha 21" Grundig osaa näyttää oikeilla asetuksilla Svideon tuolla samalla motukalla mutta ostettu vaan expertiltä ja kullatut liittimet, joten miksei tuokin... Kysy kuitenkin vielä myyjältä.
Ja tuon tv:n resoluutiohan on mitä on (720x576)- joo
että tolla härvelillä sen kuvan sais näkyyn, mutta telkku näyttää vain VGA-tasoista kuvaa, joten tietokoneen näyttönä se ei ole paras vaihtoehto. Joissakin kalliimmissa telkuissa on valmiina VGA-liitäntä tietokoneille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 994880
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2371981- 811593
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401180Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3281137Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051090- 501089
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1471057- 1111029
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85974