Rename Ubuntu

570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksi?

Äänestä
  • Jos on vaikka teinipeelo joka haluaa laittaa Ubuntuun Windowsmaisen valikkohelvettityöpöydän ja alkaa kutsumaan sitä Mintiksi!

    Äänestä

  • ----------------> kirjoitti:

    Jos on vaikka teinipeelo joka haluaa laittaa Ubuntuun Windowsmaisen valikkohelvettityöpöydän ja alkaa kutsumaan sitä Mintiksi!

    Sun kannattais jo hakeutua hoitoon, toi valikkohelveteistä pöläjäminen jokaikisessä ketjussa ei ole oikein tervettä!

    Äänestä

  • no huh huh kirjoitti:

    Sun kannattais jo hakeutua hoitoon, toi valikkohelveteistä pöläjäminen jokaikisessä ketjussa ei ole oikein tervettä!

    Kaikki valikot on helvettiä. Ravintolassakin saan ruokavalikon eteeni, on siinä sitten loppupäivä pilalla.

    Äänestä

tai sit vaan ihan saa itse päättää käyttämänsä linuxin nimen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juicecream1 kirjoitti:

Uudelleennimeä nämä:

http://askubuntu.com/questions/83521/where-do-i-need-to-change-ubuntu-when-naming-my-own-custom-distribution

Tällä skriptillä (sudo):

http://stackoverflow.com/questions/8224490/search-and-replace-a-particular-string-in-a-file-using-perl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu