romumetalli

Onko paikalisia romumetallin vastaan ottajaa? Siis kuitilla...
122258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minä kun useampana vuonna 2000-luvun alussa kävin aina varastamassa Myllymäestä Tekmannin aitauksesta ne kuparit, niin en minä niistä yhtään mitään maksanut... enkä jättänyt edes kuittia siihen verkkoaidan portin rakoon. Niin... ja rikoshan on jo vanhentunut...

Äänestä

Soitapa Ari Hagren...

1Äänestä

Romut rahaks Rahat romuks saapuu kai kevään tullen kesähommiin..

Äänestä
  • Ari kyllä mutta Järvinen

    Äänestä

Kumpikin on oikein,sekä Hagren Ari ja Järvinen Ari,molemmat voivat hakea romut kuitin kanssa.

Äänestä
  • Kahdella geellä, siis HAGGRÉN

    Äänestä

Romumies ja kuitti...kumpi ei sovi kuvaan

Äänestä
  • heikkilä jukka hallista, vuoden yrittäjä, jopa kahdenkin, rautainen totonero!

    1Äänestä

minä olen kerännyt koko talven kultaromua,odotan kun ronssi rami saapuu muuttolinnun lailla,myyn hänelle kaikki kultaromut hyvällä voitolla.se maksaa 4e gramma.

Äänestä

pronssi rami maksaa romut bateilla,paikallisilla kolikoilla.minä myin omat ja sukulaisten kultakorut.sain leipäpussillisen niitä kolikoita.pankki ei suostunut niitä vaihtamaan,nyt sitten säästän rahaa matkaa varten jotta pääsen tuhlaamaan ne.ehkä ensi vuonna.

Äänestä

Punttihan ne romut hakee... istuu sitten sen jälkeen romukuorma päällä Jämsän keskustassa kadun varressa tyttö-Rillun kanssa parkissa.

Äänestä

rämpy tulee taimaasta ja alkaa ronssi silmissä koluamaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fe 42.20 kirjoitti:

Onko paikalisia romumetallin vastaan ottajaa? Siis kuitilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu